Potíže s rouškami. Dodávky ochranných pomůcek do některých nemocnic mají zpoždění

Dodávky ochranných pomůcek do některých nemocnic mají zpoždění. Například Městská nemocnice v Roztokách u Prahy chtěla kvůli riziku koronaviru objednat další roušky, zatím ale nepochodila. Podle dodavatelů budou k dispozici příští týden. Prodloužení objednací doby potvrzuje také společnost Středomoravská nemocniční, která provozuje nemocnice v Přerově, Prostějově a Šternberku. ČTK to řekli zástupci zdravotnických zařízení na dnešním celostátním setkání ředitelů nemocnic v Čestlicích u Prahy.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Nemocnice Motol, ilustrační foto
doporučujeme

Městská nemocnice v Roztokách chtěla podle prokuristy Pavla Matouška objednat další ochranné roušky, zatím však nejsou k dispozici. "Nějaké základní množství máme, ale vzhledem k té panice, která se šíří, bychom chtěli zásoby zvětšit. Teď to ale není možné. Podle informací dodavatelů výpadek nebude trvat dlouho, maximálně týden," uvedl Matoušek. Předpokládá, že za týden bude moci nemocnice zásoby ochranných pomůcek dokoupit.

Středomoravská nemocniční navýšila objednávky ochranných pomůcek a jejich dodání má přislíbeno. "Vzhledem k tomu množství je objednací doba trochu delší, ale nemáme avízo, že bychom ty prostředky neměli dostat v avizované výši," uvedl místopředseda představenstva Jiří Ševčík. Kromě roušek jde o respirátory, dezinfekční prostředky, případně ochranné pláště. "Pro současnou situaci, jaká je, to znamená hrozící sporadický výskyt (koronaviru), je pomůcek dostatek," řekl Ševčík. V případě pandemie by ale podle něj bylo nutné jejich množství navýšit.

Naopak Masarykova nemocnice v Rakovníku problém s objednávkami nemá a ochranných pomůcek má dostatek. Stačila se totiž předzásobit v době, kdy se objevily informace o výskytu koronaviru v Číně. "Trošku jsem se obávala, jestli ty zásoby nejsou moc velké, ale teď jsem ráda, že je mám. Máme pohotovostní balíčky na všech odděleních, takže připraveni jsme," uvedla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Markéta Palková.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) uložil podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nemocnicím, aby se kvůli nebezpečí koronaviru předzásobily ústními rouškami na čtyři měsíce dopředu. Vojtěchova výzva se podle Babiše týká státních nemocnic. Rouškami by se podle něj ale měly předzásobit i nemocnice krajské.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vojtěch souhlasí s promořením populace. Opatření proti covid-19 se mají…

06.04.2020 12:53 Pokud se situace do středy nezmění, půjde podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO)…

Prymula: Ochráníme-li rizikové osoby, ostatní je třeba promořit

06.04.2020 11:46 Pokud se podaří ochránit rizikové skupiny, měla by velká část zdravé populace nemoc covid-19…

Tuberkulóza zabije i milion lidí ročně, kolem koronaviru je zbytečná…

06.04.2020 00:32 Aktualizováno ROZHOVOR - Udržuje si nadhled a k panice má daleko. Proto její názor na pandemii, která zachvátila…

FN Brno přijme pacienty s covid-19 z Francie, oznámil Babiš. Ambasáda…

05.04.2020 23:23 Aktualizováno Fakultní nemocnice Brno by měla v nejbližších dnech přijmout šest nemocných s koronavirem z Francie…

Související:

Právě se děje

Další zprávy