V Praze přibylo 587 nakažených, je to podstatně víc než o den dříve

V Praze přibylo za posledních 24 hodin 587 případů koronaviru, to je o 181 víc než v úterý. V hlavním městě nárůst počtu potvrzených případů nemoci covid-19 zrychluje od pondělí, dnes se přiblížil dosud rekordnímu přírůstku 601 z minulého čtvrtka.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Vyplývá to z údajů na webu hygienické stanice. Od březnového začátku epidemie v Česku bylo v Praze zaznamenáno přes 13.000 nakažených koronavirem, z nichž se více než polovina vyléčila a 122 lidí zemřelo. Aktuálně nemocných je víc než 6000 obyvatel metropole.

Praha je podle webu ministerstva zdravotnictví jedním z regionů s nejvýraznějším přírůstkem nakažených koronavirem v Česku. Za posledních sedm dní se v hlavním městě objevilo téměř 202 nových případů covidu-19 v přepočtu na každých 100.000 obyvatel. Nejvíce případů v přepočtu na obyvatele přibylo podle aktuálních údajů v okresu Uherské Hradiště, a to skoro 262.

Ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová dnes novinářům řekla, že v hlavním městě se nedaří dohledávat místa nákazy novým typem koronaviru, pokud jím není domácnost nebo zaměstnání. Nakažené se také nedaří kontaktovat do 48 hodin, dodala.

V Praze podle ní nejsou vyčerpány nemocniční kapacity, kde je možné léčit pacienty s vážným průběhem covidu-19, volných je asi 20 procent lůžek. Zatím nebylo nutné rušit plánované operace a vyšetření, která lze odložit, jako tomu bylo na jaře.

Od pondělí začne v celé zemi kvůli zhoršené epidemické situaci platit nouzový stav. Spolu s ním vláda vyhlásila řadu dalších opatření, která v dalších dvou týdnech omezí provoz škol, dotkne se mimoškolních aktivit, ovlivní kulturní a sportovní život v zemi i konání hromadných akcí. Už dříve se výrazně rozšířila povinnost nosit roušky nebo omezila otvírací doba restaurací a barů. Vláda doufá, že tím epidemii v příštích dnech zbrzdí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé nedodržují opatření. Pokud se nestane zázrak, přitvrdíme, varuje Babiš

25.10.2020 22:02 Aktualizováno Pokud se nestane zázrak, vláda bude muset přitvrdit opatření proti šíření koronaviru, řekl premiér…

Současná opatření nemusí stačit. Příští týden se může jednat o zpřísnění

25.10.2020 22:02 Aktualizováno Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) předpokládá, že budou potřeba další opatření proti…

Tempo nárůstu zrychluje. V Česku přibylo za 3 dny 50 000 nakažených

25.10.2020 22:02 Aktualizováno V ČR se od začátku koronavirové epidemie v březnu nakazilo již přes 250.000 lidí. Od září tempo…

Počet mrtvých s covidem už překonal 2100. Denně zemře sto lidí

25.10.2020 20:55 Počet mrtvých s potvrzenou nákazou koronavirem začal výrazně růst zejména od října, poslední týden…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama