V pražském Kongresovém centru vznikne očkovací místo proti koronaviru

Obyvatelé v hlavním městě se budou moci nechat očkovat proti koronaviru v chystaném očkovacím centru v Kongresovém centru Praha (KCP). Chce ho tam vybudovat pražský magistrát. Kapacita bude variabilní od 200 do 1000 lidí denně. Zkušební provoz začne v březnu. ČTK to dnes řekla městská radní Milena Johnová (Praha Sobě).

Kongresové centrum
doporučujeme

Nová centra vznikla také v Praze 8 a 9 a magistrát vytvořil mobilní očkovací tým. Další státem zřizovaná očkovací místa jsou ve velkých pražských nemocnicích.

"Toto místo (KCP) jsme vybrali z nabídek, které jsme dostali, zejména s ohledem na možnosti prostoru, které skýtají soustavu separátních vchodů, bezbariérovost, možnost využít místní personál pro logistiku a administrativu," řekla Johnová.

Výhodou prostor je podle radní to, že je zde možné vyhradit prostory pro zázemí zdravotnické záchranné služby a zároveň vybudovat chráněné skladovací prostory pro vakcínu. "Cenná je možnost variabilního provozu od 200 do 1000 osob denně," uvedla Johnová.

Na vytvoření očkovacího místa město spolupracuje s příspěvkovými organizacemi hlavního města, městskou firmou Operátor ICT a Českým Červeným kříže. Práci koordinuje magistrátní odbor zdravotnictví.

"V první polovině března provedeme zatěžkávací zkoušku, po ní vyladíme detaily a budeme připraveni začít s plným provozem. Datum spuštění se bude odvíjet od dodávek vakcín," dodala Johnová.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Počet těžkých případů nákazy vzrostl, Finsko a Maďarsko zpřísňují…

08.03.2021 09:23 Aktualizováno Německo dnes pokračuje v postupném uvolňování protikoronavirových opatření, otevřít se mohou s…

V neděli vzrostl počet těžkých případů, přibylo téměř 4 tisíce nakažených

08.03.2021 09:18 V neděli stoupl v Česku počet pacientů s nemocí covid-19 ve vážném stavu na 1728, což je o 155 více…

Políček dezinformátorům: S firmou vyrábějící ivermektin spolupracuje Bill…

07.03.2021 22:04 Aktualizováno KOMENTÁŘ - Když zazní A, mělo by zaznít i B. V případě ivermektinu je to ale problém, některá média…

Policie dohlížela na demonstrace, přibylo 9 tisíc nakažených

07.03.2021 21:53 Aktualizováno Sedmým dnem platí v Česku přísná opatření proti šíření koronaviru, epidemická situace v zemi je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama