Ve FN Brno se bude testovat na covid sedm dní v týdnu

Fakultní nemocnice Brno začne od září testovat na koronavirus sedm dní v týdnu. Vždy bude nutné se objednat přes rezervační systém, oznámil dnes ČTK mluvčí nemocnice Pavel Žára. Po většinu prázdnin fungovaly odběrové stany v pondělí, středu a pátek.

Ilustrační foto
doporučujeme

Od září budou stany v provozu od pondělí do neděle pro pacienty indikované krajskou hygienickou stanicí a praktickými lékaři, a to od 8:00 do 17:00 s polední pauzou od 12:00 do 13:00. Samoplátci se mohou objednávat v pondělí a středy ve stejném časovém rozmezí.

Fakultní nemocnice Brno dělá testy na koronavirus nepřetržitě od března. Zaměstnancům nemocnice pomáhají v Bohunicích při odběrech také medici z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Malé děti testují v areálu Dětské nemocnice v Černých Polích.

Odběry u dospělých dělá také Fakultní nemocnice u svaté Anny, a to jak u indikovaných pacientů, tak u samoplátců. I ve svatoanenské nemocnici se musejí pacienti objednat předem na konkrétní čas.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prymula vyhlásil další opatření proti covidu

23.09.2020 22:12 Aktualizováno Počet diváků na venkovních sportovních a kulturních akcích se od čtvrtka omezí na 2000, na…

V Praze padl další rekord, dnes přibylo téměř 500 nakažených

23.09.2020 18:49 V Praze přibylo od úterního podvečera rekordních 489 potvrzených případů nemoci covid-19. Od…

Čeští vědci mají prototyp očkovací látky proti covidu, výsledky posoudí…

23.09.2020 16:41 Aktualizováno Čeští vědci úspěšně dokončili první fázi vývoje vakcíny proti novému typu koronaviru. Prototyp…

Covidový semafor nemá podle Prymuly smysl. Do dvou týdnů bude jednobarevný

23.09.2020 16:32 Mapa hodnotící regiony podle rizika nákazy novým typem kornaviru bude podle ministra zdravotnictví…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama