Česká pošta chce ročně upravit do nové podoby až desítky poboček

Česká pošta podle plánu obnovy upraví jen v letošním roce až desítky svých poboček. Pobočky budou mít nový vzhled i uspořádání, jako první v novém designu byla dnes otevřena pobočka v Mladé Boleslavi. Díky nové koncepci se zvýší kapacita, zároveň by měla být nová podoba přívětivější pro zákazníky, řekl ČTK generální ředitel státního podniku Roman Knap.

Eurozpravy.cz

Pobočky budou podle něj vzdušnější, zároveň budou jednotlivé přepážky více specializované, například na balíkové nebo finanční služby. "V tomto jednoduchém, svěžím, moderním designu a v tom vnitřním uspořádání budou postupně obnovovány i další pobočky," řekl Knap. Na balíkových přepážkách přibyly válečkové dráhy, známé například z letištních přepážek. Pracovníkům pošty mají usnadnit manipulaci s balíky. Válečkové dráhy se brzy objeví třeba také na poště v Praze 1.

Česká pošta v Mladé Boleslavi testuje i další novinky. Její zaměstnanci nosí nové uniformy, lidé zároveň mají možnost se on-line objednat na konkrétní čas na konkrétní službu. "Rezervace na CzechPoint už funguje dneska. Tam, kde funguje CzechPoint, si můžete rezervovat čas obsloužení. Pro ty další služby to testujeme na třech pobočkách, konkrétně na Praze 1, Praze 6 a tady v Mladé Boleslavi," řekl Knap.

Postupně se budou do systému on-line objednávání zapojovat i další pobočky. "V podstatě je to jen softwarová záležitost, takže to půjde velice rychle. Ale spíš, než abychom to dali živelně jako novou funkci, tak potřebujeme, aby si klienti na to zvykli a začali to používat," řekl Knap.

Knap pozitivně hodnotí také program Pošta Partner, kdy provozovnu České pošty provozuje smluvní partner a nabízí základní poštovní služby. "Daří se nám zasmluvňovat další partnery, v tuto chvíli jich máme necelých 700, z 3200 poboček pošty je 700 poskytováno partnery," uvedl. V současnosti pozoruje zvýšený zájem partnerů o provozování více partnerských pošt v jednom regionu. "Oproti minulým letům té kritiky výrazně ubylo," uvedl Knap.

Podle něj vzrůstá zájem místních samospráv o rozšíření partnerských služeb také o doručování zásilek. "Je tam místní znalost, mají tam lidi, kteří tu práci poptávají, takže děláme to nenásilně, vždy po dohodě s místní samosprávou," uvedl Knap.

Témata: EZ

Temelín odstavil po bouři II. blok, proti plánu o týden dřív

24.06.2021 11:31 Aktualizováno Jaderná elektrárna Temelín odstavila v noci na dnešek kvůli následkům bouře druhý blok. Spadly…

V Kyjově znovu evakuovali lidi kvůli nebezpečným chemikáliím

24.06.2021 09:30 Policie v Kyjově na Hodonínsku dnes znovu evakuovala lidi z přilehlého okolí dvou objektů na…

Majitelka obchodu kvůli dezinformacím zakázala vstup očkovaným. Hrozí ji…

24.06.2021 09:00 Dvě cedule zakazující vstup lidem očkovaným mRNA vakcínami proti novému typu koronaviru umístila u…

Květnové omezení středních škol bylo nezákonné, rozhodl Nejvyšší správní…

23.06.2021 16:45 Plošné omezení středních škol prostřednictvím zákazu osobní přítomnosti studentů bylo nezákonné,…

Česká národní banka zvýšila základní úrokovou sazbu

23.06.2021 16:37 Aktualizováno Pro dnešní rozhodnutí bankovní rady ČNB zvýšit základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu…

Zahajovací ohňostroj s hudbou Pink Floyd, druhý jako pocta Morriconemu.…

22.06.2021 16:00 Už tuto sobotu 26. června bude v Brně nad hradem Špilberk odpáleno úvodní umělecké představení 24.…

V bytové nouzi může být až 61 tisíc českých domácností, ukázala analýza

22.06.2021 13:45 V provizorním bydlení, nevyhovujícím bytě či bez domova v Česku může být až 61.000 domácností. V…

Počasí: Silné bouřky zasáhly především jižní Moravu a Vysočinu. Tisíce…

22.06.2021 11:52 Aktualizováno Silné bouřky a vítr, který je doprovázel, zaměstnaly hasiče i v noci na dnešek a dnes ráno, zejména…

Potíže kvůli norovirové infekci mělo na školách v Benešově 215 lidí

21.06.2021 19:30 Zažívací potíže kvůli norovirové infekci mělo na základní škole a gymnáziu v Benešově 215 lidí. Dvě…

Čtvrtý muž zraněný při úniku jedovatých plynů v Plzni byl propuštěn z…

21.06.2021 13:48 Aktualizováno Čtvrtý muž, který byl v pátek zraněný při úniku jedovatých plynů v areálu firmy SUEZ v Plzni -…

Související:

Právě se děje