Další podezření na koronavirus. Nemocná žena na severu Moravy je v domácí izolaci

Moravskoslezští hygienici evidují jedno podezření nákazy koronavirem. Jde o Číňanku, která před 11 dny přiletěla z Číny a v tuzemsku u ní propukl kašel a dostala teplotu. ČTK to řekla ředitelka Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje Pavla Svrčinová. Nemocná je v domácí izolaci. Vzorky odebrané pacientce dnes putovaly do Státního zdravotního ústavu, výsledky by měly být v úterý.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

"Je to jedna pacientka z neděle z večera, která je v domácí izolaci. Přiletěla před 11 dny z Číny. Byla tam teplota, kašel. Dneska ráno byly odvezeny vzorky do Státního zdravotního ústavu," uvedla Svrčinová. Výsledky budou mít hygienici k dispozici v úterý. "Nepochází odsud, je to Číňanka, která přiletěla na prázdniny k babičce a tady onemocněla," doplnila Svrčinová.

Podezření na koronavirus se prověřuje také ve Zlínském kraji. Pacient, který se nedávno vrátil z Číny, byl převezen na infekční oddělení Uherskohradišťské nemocnice, kde bude v izolaci. Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) řekl, že pacientem je devětatřicetiletý muž, který údajně cestoval sám a z Číny se vrátil před 14 dny.

S podezřením na koronavirus byla hospitalizována také žena z Brazílie v pražské Nemocnici Na Bulovce. Nákaza se však u ní nepotvrdila. Novým typem koronaviru, který se šíří z čínského města Wu-chan, se nakazilo už více než 2700 lidí. Zatím 81 nakažených zemřelo.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Začala tradiční Matějská pouť. O které atrakce je největší zájem?

22.02.2020 16:26 První tisíce dětí i dospělých vyrazily na pražské holešovické Výstaviště, kde dnes začala Matějská…

Expedice Tatra kolem světa 2 vyráží na cestu, fanoušci se přišli rozloučit

22.02.2020 14:56 Aktualizováno Fanoušci dnes u pražského Rudolfina vyprovodili členy expedice Tatra kolem světa 2 na jejich cestu.…

Expedice kolem světa: Doufám, že nás vůz Tatra nikde nenechá "ve štychu",…

22.02.2020 14:08 Aktualizováno Cestovatel a člen expedice Tatra kolem světa 2 Marek Havlíček měl na startu výpravy jedinou obavu z…

V želivském klášteře se konala mše za faráře Toufara. Zemřel před 70 lety,…

22.02.2020 13:24 V želivském klášteře se dnes konala mše za oběti komunistické zvůle. Královéhradecký biskup Jan…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama