Hasiči na Náchodsku bojují s rozsáhlým požárem, vyhlášen třetí stupeň poplachu

Desítky hasičů zasahují u rozsáhlého požáru skladovací haly se senem v obci Suchý Důl na Náchodsku. Hasiči se snaží uchránit před ohněm vedlejší hospodářskou budovu s dobytkem.

Hasiči
doporučujeme

Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř, řekli dopoledne zástupci krajských hasičů. Požár byl nahlášen v 8:00. Požár neohrožuje obytné budovy, hořící objekt je na samotě.

"Hoří hala o rozměrech asi 70krát 25 metrů. Požár je ve třetí fázi, hasiči to nechávají kontrolovaně vyhořet. Hlavně ochlazují vodou kravín, který je vzdálen asi deset metrů od hořícího objektu. Budeme zřizovat dálkovou dopravu vody. Cílem je zajistit dostatek vody," řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Ondřej Sezima. Na místě zasahuje deset hasičských jednotek včetně dvou profesionálních.

Podle mluvčího hasičů by ustájená zvířata neměla být požárem v přímém ohrožení. "Jde o kravín beze stěn. Zvířata se přesunula do míst dál od požárů, nepředpokládá se, že by se vyváděla, nejsou na to vhodné podmínky," sdělil Sezima.

Hasiči ráno jeli k požáru opravované budovy v Lysé nad Labem na Nymbursku. Objekt byl prázdný, nikdo nebyl zraněn. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 milionů korun, příčinu vyšetřovatelé zjišťují, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Událost byla hlášena kolem 6:00. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř možných, protože potřebovali na místě více jednotek. Požár dostali po kontrolu a dopoledne ho ještě dohašují.

Podle Flegerové šlo o objekt, který je v rekonstrukci. Jaké mělo být využití budovy, nevěděla.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na trzích bude možný jen prodej potravin, vláda omezila počet lidí

26.10.2020 22:08 Vláda zakázala od středy prodej na trzích kromě prodeje potravin na farmářských trzích. Dovolený je…

Epidemie covid pokazí Vánoce. Velké trhy v Praze se letos konat nebudou

26.10.2020 16:47 Aktualizováno Oslavy Vánoc v Praze budou letos z důvodu pandemie v omezené podobě, budou chybět tradiční velké…

H-System: Družstvo žádá o zrušení souhlasu s prodejem bytů, připravuje se…

26.10.2020 13:44 Bytové družstvo Svatopluk podalo k Městskému soudu v Praze žádost o prozatimní zrušení souhlasu s…

Podle bookmakerů bude novým ministrem zdravotnictví Blatný, vsadit lze i…

26.10.2020 13:02 Největším favoritem na ministra zdravotnictví je podle bookmakerů hematolog a náměstek Fakultní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama