Ještěd hodlá zahájit lyžařskou sezonu v sobotu, otevře novou sjezdovku

Skiareál na Ještědu v Liberci v sobotu zahájí sezonu, i když od neděle bude muset na základě vládního zařízení provoz opět zastavit. Lyžovat bude možné na sjezdovce Nová Skalka dlouhé 1,5 kilometru, která se nově dělala před letošní sezonou. ČTK otevření areálu dnes potvrdil ředitel střediska Jakub Hanuš.

Ještěd (1012 m), hora na severu Česka, jižně od Liberce, nejvyšší vrchol a jediná tisícovka Ještědsko-kozákovského hřbetu. S prominencí 517 metrů (převýšení od sedla v Jeřmanicích, které ho odděluje od Jizerských hor) jde o jednu z 10 nejprominentnějších hor v Česku.
doporučujeme

"Uděláme z toho takový opening nové sjezdovky pro veřejnost," řekl Hanuš. Na sjezdovce je až 40 centimetrů sněhu, otevřeno bude v sobotu od 7:30 do 16:00.

Nová Skalka by měla odbourat největší nedostatek ještědského areálu, což byly úzké sjezdovky. Tato má na šířku až 45 metrů, pro celou ale zatím není dostatek sněhu. "V rámci možnosti to ale bude důstojné lyžování na nějakých 30 metrech šíře, což bude výrazně lepší než v minulosti," řekl ředitel skiareálu.

V Česku se od neděle 27. prosince zpřísní protikoronavirová opatření, aby odpovídala nejvyššímu pátému stupni protiepidemického systému PES. Zastavit se tak bude muset i provoz lyžařských vleků. Lyžařské areály přitom mohly otevřít kvůli opatřením proti koronaviru od 18. prosince.

V Libereckém kraji se nedá aktuálně lyžovat v žádném zimním středisku. Sníh na horách není, teploty jsou nad nulou a prší. V pondělí ještě bylo možné lyžovat na Severáku v Jizerských horách. I tento areál je uzavřený kvůli oblevě a čeká se na ochlazení, které by mělo přijít v noci ze Štědrého dne na Boží hod. "Další provoz upřesníme dle vývoje počasí a vládních covid nařízení," uvádí na svém webu provozovatelé střediska.

Krkonošská střediska Rokytnice nad Jizerou a Harrachov ještě před rozhodnutím vlády plánovala, že by od pátku spustila provoz svých lanovek alespoň pro pěší turisty. Zatím se neví, zda od toho záměru ustoupí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Praha bude rozvíjet systém náramků seniorům pro přivolání pomoci

18.01.2021 13:41 Pražský magistrát bude rozvíjet pro seniory systém speciálních náramků, kterým si v případě…

Od února se mění pravidla pro prodej psů a koček

17.01.2021 22:04 Aktualizováno Od února nebude možné prodávat psy a kočky ve zverimexech nebo na veřejných prostranstvích,…

V úterý otevřou papírnictví a obchody se spodním prádlem oblečením pro děti

17.01.2021 18:41 Od úterý se mohou otevřít papírnictví, obchody s oblečením a botami pro děti a prodejny se spodním…

Češi loni nakoupili více ovoce, předloni vyhrála zelenina

17.01.2021 09:08 Češi loni ve vybraných hypermarketech a supermarketech nakoupili meziročně o osm procent více ovoce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama