Mnohá dětská hřiště v Praze budou nadále přístupná

Dětská hřiště v mnohých pražských městských částech zůstanou otevřená. Nezbytné bude ale nošení roušek a dodržování rozestupů, uvedli mluvčí úřadů v hlavním městě.

Ilustrační foto

Rodiče s dětmi mohou nadále navštěvovat například hřiště, které spravuje Praha 1. Těch je podle informací na webových stránkách radnice v centru města deset. Řadí se k nim například dětské hřiště ve Vrchlického sadech a na Kampě, která jsou nyní otevřená do 17:00, nebo ve Františkánské zahradě. To je v současnosti veřejnosti přístupné do 19:00.

"Víme, jak je situace pro naše obyvatele složitá a nechceme už tak tvrdé podmínky ještě zhoršovat. Navíc si také uvědomujeme, jak je pro všechny generace důležitý zdravý pohyb," uvedla k tomu místostarostka první městské části Eva Špačková (ODS). Podle mluvčí radnice Petry Pekařové budou na to, aby lidé na hřiště dodržovali bezpečnostní opatření, dohlížet správci jednotlivých hřišť.

Na hřiště ve svém okolí mohou své děti vzít i rodiče z Jižního Města. Podle mluvčí Prahy 11 Anny Kočicové se tamní hřiště dvakrát týdně dezinfikují a kvůli bezpečnosti musí lidé v nich mít zakrytá ústa a nos alespoň chirurgickou rouškou a nemohou se sdružovat. Pokud není možné dvoumetrové rozestupy kvůli naplněnosti hřiště dodržovat, měly by děti s rodiči s návštěvou počkat nebo zvolit jiné z celkem 70 hřišť v Praze 11. "Pokud dojdeme k závěru, že jsou vládní opatření ohledně pobytu na hřištích porušována, není vyloučeno, že své rozhodnutí o ponechání dětských hřišť v provozu přehodnotíme a hřiště - stejně jako vloni na jaře - zcela uzavřeme," dodal místostarosta městské části Jakub Lepš (TOP 09-STAN).

V Praze 2 se podle starostky Jany Černochové (ODS) hřiště dezinfikují denně. "Díky tomu mohou být otevřená. Prosím všechny o dodržování pravidel, ohleduplnost a používání respirátorů," uvedla na twitteru. Hřiště se podle radního Jana Poupěte (ODS-Svobodní) nebudou zamykat ani v městské části Praha 9, kde je asi 80 ploch určených ke hraní.

Hřiště pro děti nechal otevřené i pražský magistrát, jak už dříve ČTK sdělil mluvčí Vít Hofman. "Děti nemůžou pořád jen sedět doma a potřebují pohyb na čerstvém vzduchu," uvedl k tomu na konci února na svém twitteru pražský radní pro školství Vít Šimral (Piráti).

Dětská hřiště včetně těch, která jsou součástí školních zařízení, naopak zavřela osmá městská část. "Školní hřiště budou uzamčena, na dětská hřiště, kterých je na území Prahy 8 celkem 54, radnice umístí ceduli o uzavření," sdělil mluvčí radnice Martin Šalek. Krizový štáb Prahy 8 takto rozhodl na doporučení pražské hygienické stanice a na základě zhoršující se pandemické situace. Ode dneška jsou hřiště zavřená i v Praze 7, jak uvedl mluvčí Martin Vokuš. Nepřístupná jsou podle něj hřiště ve správě radnice i ty ve Stromovce a Letenských sadech, která jsou ve správě hlavního města. "Je to bohužel v tuto chvíli nutné také z toho důvodu, že podle aktuálních údajů čím dál více dochází k přenosu nákazy mezi dětmi. Omezení bude v platnosti jen po nezbytně nutnou dobu," uvedl Vokuš.

K zavření dětských hřišť vláda vyzývala na konci února, kdy oznámila nová pravidla proti šíření covidu-19. Ta platí od 1. března zatím na tři týdny.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Primark otevřel v Česku. Stovky lidí čekaly ve frontě i několik hodin

17.06.2021 11:01 Otevření prodejny Primark v Praze, první v České republice, si dnes nenechaly ujít stovky lidí.…

Pohonné hmoty nadále zdražují. Natural 95 stojí nejvíc od loňského ledna

17.06.2021 08:10 Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Česku nepřestávají zdražovat. Průměrná cena benzinu Natural 95…

Do restaurací se po otevření stále nevydala desetina Čechů

16.06.2021 11:15 Do restaurací se po jejich znovuotevření zatím podle průzkumu společnosti Slevomat nevydala…

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Lepší by bylo, kdyby ÚOOZ a ÚOKFK sloučeny nebyly, prohlásil končící…

13.06.2021 13:40 Končící nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se i po letech domnívá, že by bylo lepší, kdyby nebyly…

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Související:

Právě se děje