Mohutný požár paneláku v České Třebové zřejmě zavinil dělník, policie ho obvinila

Za loňský červnový požár panelového domu v České Třebové může podle policie stavební dělník. Kriminalisté ho obvinili z obecného ohrožení z nedbalosti. Hrozí mu až šest let vězení. Škoda je odhadována na 20 milionů korun, většina ze 40 bytů je stále prázdných.

krimi
doporučujeme

Požár střechy na družstevním domě zřejmě vznikl od natavování lepenky. Obviněný dělník se k případu odmítl vyjádřit.

Většina obyvatel se po požáru přestěhovala k příbuzným či přátelům, několik jich využilo nabídku radnice a ubytovali se v ubytovnách Drumel a Orlík. Podle TV Nova se jich zatím do domu vrátila zhruba pětina.

Škodu by měla uhradit pojištění družstva, obyvatel i firmy, která střechu opravovala. Pardubický kraj vyčlenil pro družstvo z krizového fondu na odstranění následků a nepojistitelných škod mimořádnou dotaci milion korun. Radnice na pomoc obyvatelům vypsala veřejnou sbírku, která skončila loni 31. srpna, na účtu se sešlo asi 394.000 korun.

Částka se rozdělila mezi konkrétní obyvatele domu podle koeficientu, jakým přispívali do fondu oprav. Rada města také schválila příspěvek 100.000 korun na opravy společných prostor.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Cesty z Polska, Rumunska a Monaka do ČR budou od pondělí bez jakéhokoli…

11.06.2021 15:30 Polsko, Rumunsko a Monako se od pondělí na mapě cestovatele posunou do zelené barvy. Pro tyto země…

Kněz Štemberka si mohl zachránit život. V Lidicích však zůstal, aby při…

10.06.2021 10:44 Aktualizováno KOMENTÁŘ Tomáše Zdechovského - Právě dnes si připomínáme smutné výročí 79 let od tragédie, která se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama