Česká Třebová

Nejvyšší soud České republiky

Kauzu zřícené střechy v České Třebové nekončí, NS dostal dvě dovolání

Kauzou zřícené střechy sportovní haly v České Třebové se ještě bude zabývat Nejvyšší soud. Okresní soud v Ústí nad Orlicí projektantovi a statikovi uložil za obecné ohrožení z nedbalosti podmíněné a peněžité tresty. Před několika dny obdržel dvě dovolání, zjistila ČTK z databáze InfoSoud. Spolu se spisem je předá nejvyšší instanci k rozhodnutí.
Hasiči

Hasiči celou noc bojovali s požárem paneláku v České Třebové. Podívejte se na tu zkázu

Hasičům se v noci na dnešek podařilo zlikvidovat rozsáhlý požár lepenkové izolace na střeše sedmipatrového domu v České Třebové. ČTK to řekla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. Oheň vypukl v pondělí po poledni, pod kontrolu jej hasiči dostali po více než osmi hodinách. Zásah byl kvůli horku a pěšímu výstupu na střechu v dýchacích přístrojích velmi náročný. Na místě se vystřídalo 18 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů ze dvou okresů.
Hasiči

V České Třebové hoří střecha paneláku, zásah hasičů je velmi obtížný

Hasičům se stále nepodařilo zlikvidovat rozsáhlý požár lepenkové izolace na střeše sedmipatrového panelového domu v České Třebové. Vypukl po poledni, hasiči museli evakuovat asi 40 lidí z šesti bytů v horním patře. Vznik požáru zřejmě souvisí s pracemi na opravách střechy, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. Nikdo nebyl zraněn. Škoda zatím dosáhla činí 1,5 milionu korun, ale podle hasičů ještě vzroste.
Ve sportovní hale v České Třebové se zřítila střecha

Kvůli pádu střechy haly v České Třebové padla první obvinění

Česká Třebová - Kvůli lednovému zřícení střechy sportovní haly v České Třebové policie trestně stíhá dva lidi pro obecné ohrožení z nedbalosti. Střecha spadla 14. ledna několik dní po kolaudaci, v hale tehdy bylo 80 lidí. Celková škoda byla vyčíslena zhruba na 16 milionů korun.

Aktuálně se děje

před 30 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

včera

Policie, ilustrační fotografie.

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Policisté si přejí zvýšení hranice škody, při které mají řidiči povinnost oznámit dopravní nehodu. Vzniknout by měla speciální on-line platforma, jejímž prostřednictvím by se nehoda nahlašovala včetně dokumentace pro pojišťovny. Nyní jsou podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého hlášeny některé nehody zbytečně, přičemž policisté poté chybí jinde. 

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Má se hrát fotbal v zimě?

Sněhová kalamita zavařila vedení Ligové fotbalové asociace. Zaslouženě

To, že se nejvyšší fotbalové soutěže hrají i přes Vánoce a Silvestra v Anglii či ve Španělsku, je známá věc, přeci jenom tam ale panují trochu jiné klimatické podmínky umožňující fotbal hrát. Pravda, situace, která nastala o prvním prosincovém víkendu v Česku, je v mnoha ohledech mimořádná a nemusí nastávat každý rok, přeci jenom je ale větší pravděpodobnost v tom, že v českých zeměpisných šířkách a délkách nastane takováto situace častěji. 

včera

včera

Pavel Nedvěd

Hledání trenéra fotbalové reprezentace se dostalo do další fáze. Šanci má Hašek s Nedvědem

Jak známo, česká fotbalová reprezentace je pouhý půlrok do mistrovství Evropy v Německu bez trenéra. Stalo se tak poté, co po úspěšné kvalifikaci v listopadu na svůj post rezignoval kouč Jaroslav Šilhavý. Od té doby se v médiích přetřásalo mnoho jmen, která by ho mohla nahradit, od představitelů Fotbalové asociace ČR (FAČR) ale žádné jméno případného nového trenéra nedostanete. Jak sám předseda FAČR Petr Fousek v pondělí uvedl, do doby, než bude něco jistého, žádné jméno neřekne. Obecně se ale nejvíce spekuluje o tom, že by měl národní tým převzít tandem Ivan Hašek-Pavel Nedvěd.

včera

včera

včera

UEFA

Češi znají soupeře na Euru 2024. Utkají se s Portugalskem, Tureckem a vítězem baráže

V německém Hamburku se v sobotu v podvečer dozvěděli fotbaloví fanoušci složení základních skupin nadcházejícího mistrovství Evropy, které se v příštím roce uskuteční v Německu. Český tým se tak po losu, kterého se zúčastnil i Tomáš Rosický, dozvěděl, že první zápas v rámci šampionátu sehraje 18. června v Lipsku proti Portugalsku s Cristianem Ronaldem. Dále se pak ve skupině F utká s postupujícím z barážové větvě C (Řecko, Gruzie, Kazachstán nebo Lucembursko) a na závěr pak s Tureckem. Tyto dva duely se odehrají v Hamburku.

včera

Ilustrační foto

Počasí v Česku lámalo rekordy. Meteorologové podobně teplý podzim nepamatují

Letošní podzim v pražském Klementinu zaznamenal nejteplejší teploty od počátku měření v této stanici v roce 1775. Podle tiskové zprávy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byla průměrná teplota od září do konce listopadu 13,6 stupňů Celsia, což představuje odchylku od normálu let 1991 až 2020 o 2,6 stupně.

včera

včera

včera

včera

Fiala se uzdravil, ústavní činitelé se konečně sejdou na Hradě kvůli zahraniční politice

Na Pražském hradě se ve čtvrtek uskuteční jednání nejvyšší ústavních činitelů k zahraniční politice. O směřování české diplomacie se budou bavit prezident, premiér a předsedové obou parlamentních komor. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy