Obviněný soudce Elischer neuspěl. Benešová nebude podávat kárnou žalobu na Bradáčovou

Obviněný soudce Ivan Elischer neuspěl s žádostí, aby ministryně spravedlnosti podala kárnou žalobu na pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou a její podřízenou Lenku Šimkovou. Ministerstvo to dnes uvedlo na dotaz ČTK. Elischer, který čelí obžalobě mimo jiné za přijímání úplatků, si stěžoval na nepřiměřené průtahy při posuzování jeho stížnosti proti zahájení trestního stíhání.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Lenka Bradáčová, od 30. července 2012 vrchní státní zástupkyně v Praze.
doporučujeme

"Paní ministryně vyhodnotila podněty směřující proti státní zástupkyni Lence Šimkové a vrchní státní zástupkyni v Praze Lence Bradáčové a dospěla k závěru, že kárný návrh podávat nebude," sdělilo tiskové oddělení ministerstva.

Elischer adresoval ministryni Marii Benešové (za ANO) ještě další podnět ke kárnému řízení, který se týká dozorového státního zástupce jeho kauzy Vladimíra Pazourka a soudkyně pražského městského soudu Veroniky Cukerové. O tomto podnětu zatím ministryně nerozhodla, dodal úřad.

Soudce pražského vrchního soudu Ivan Elischer je obžalovaný z toho, že ovlivňoval rozhodování svého senátu ve prospěch některých stíhaných Vietnamců, kteří mu za to platili. Za zneužití pravomoci a přijímání úplatků mu hrozí až 12 let vězení a také trest propadnutí majetku. Až do pravomocného skončení stíhání nesmí soudit. Vinu odmítá, policii už dříve označil za neobjektivní a podjatou.

Ohledně Šimkové Elischer poukazoval na to, že jí trvalo téměř půl roku, než rozhodla o jeho stížnosti proti obvinění. Bradáčové pak vytýkal, že tuto dobu následně označila za přiměřenou. Pražská vrchní státní zástupkyně už dříve ČTK sdělila, že Elischerův podnět ke kárné žalobě považuje za zcela nedůvodný a argumentačně nepodložený.

V hlavním líčení s Elischerem a jeho spoluobviněnými plánuje pražský městský soud pokračovat v polovině února.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Praha zakáže vypouštět nebezpečné lampiony štěstí

23.01.2020 17:46 Lidé nebudou smět v Praze vypouštět létající lampiony štěstí. Dnes to schválili pražští zastupitelé…

Hnojomet Okamura? Poslanci se drsně hádali kvůli úřadu ombudsmana

23.01.2020 16:48 Kancelář veřejného ochránce práv prověřila desetitisíce stížností, paradoxně se však mluví jen o…

Manželství pro homosexuály? Průzkum odhalil bizarní situaci v Česku

23.01.2020 15:03 Aktualizováno Dvě třetiny dospělých v Česku si myslí, že by gayové a lesby měli mít možnost uzavírat manželství.…

Ministr Hamáček se rozvádí, manželství mu vydrželo 13 let

23.01.2020 14:40 Ministr vnitra a předseda sociální demokracie Jan Hamáček se bude po 13 letech manželství rozvádět.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama