Počet lidí s covidem-19 ve Vlčnově nevzrostl, zdroj nákazy zůstává nejasný

Ve Vlčnově na Uherskohradišťsku nepřibyl od středečního rána žádný člověk, u něhož by testy potvrdily onemocnění covidem-19. Hygienici k dnešním 08:45 evidovali v obci nadále 26 pozitivně testovaných. Na dotaz ČTK to uvedla Vendula Ševčíková z Krajské hygienické stanice ve Zlíně. Ve Vlčnově platí od soboty zpřísněná hygienická opatření.

Ilustrační foto
doporučujeme

Nemoc má i jeden z hráčů dorosteneckého týmu hokejistů Zlína, klub to dnes uvedl na webu.

Nákaza se ve Vlčnově objevila minulý týden, kdy ji testy prokázaly u osmi lidí. O nárůstu o 12 nakažených informovali hygienici v pondělí, v minulých dnech postupně přibyli další pozitivně testovaní. "Všechny tyto osoby byly v užším kontaktu. Z epidemiologického hlediska se jednalo o očekávaný nárůst počtu onemocnění vzhledem k rizikovosti kontaktu," uvedla Ševčíková.

Od sobotního odpoledne nosí lidé v obci zhruba se 3000 obyvateli povinně ochranu úst a nosu ve veřejných vnitřních prostorách. Hromadné akce se mohou konat maximálně s 500 účastníky, je nutné při nich dodržovat rozestupy. Přes 150 lidí, kteří byli v rizikovém kontaktu s některým z nakažených, je v karanténě. "Stále probíhá trasování kontaktních osob," řekla Ševčíková.

Mimořádná opatření, která ve Vlčnově mají zamezit dalšímu šíření onemocnění, platí v katastru obce do odvolání. Lidé by měli roušky nosit také venku, nelze-li dodržet rozestup 1,5 metru. Součástí nařízení je zákaz návštěv v zařízeních sociálních služeb. Hygienici vyzvali majitele obchodů, zdravotních a sociálních zařízení a dalších přístupných vnitřních prostor, aby je průběžně dezinfikovali.

Odkud se covid-19 do Vlčnova rozšířil, hygienici nezjistili. Zdroj podle nich nelze jednoznačně specifikovat, jelikož se jedná se o respirační nákazu. Nemoc však zřejmě nadále nemá u žádného z nakažených v obci těžší průběh. "V současné době neevidujeme žádnou hospitalizovanou osobu," doplnila Ševčíková.

Nákaza se vyskytla také u jednoho z dorostenců hokejového klubu PSG Zlín. Celý tým dorostenecké kategorie včetně trenérů je v karanténě a řídí se pokyny Krajské hygienické stanice Zlínského kraje, uvedli dnes zástupci klubu. Kvůli onemocnění je dnes přerušen provoz PSG arény, tedy menšího ze zlínských zimních stadionů. "V prostorách haly bude probíhat kompletní dezinfekce. Klub je v kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje, se kterou bude konzultovat další opatření," uvedl klub v prohlášení na webu.

Podle údajů zveřejněných dnes ráno krajskou hygienickou stanicí ve Zlínském kraji dosud covidem-19 onemocnělo 452 lidí. Je to o šest případů více než ve středu ráno. Hygienici zatím zaznamenali 191 případů covidu-19 na Uherskohradišťsku, 152 na Zlínsku, 67 jich evidují na Vsetínsku a 42 na Kroměřížsku. Z nemoci se podle nich v regionu vyléčilo 368 lidí, tři lidé s covidem-19 zemřeli.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Lepší by bylo, kdyby ÚOOZ a ÚOKFK sloučeny nebyly, prohlásil končící…

13.06.2021 13:40 Končící nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se i po letech domnívá, že by bylo lepší, kdyby nebyly…

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama