Počet lidí s covidem-19 ve Vlčnově nevzrostl, zdroj nákazy zůstává nejasný

Ve Vlčnově na Uherskohradišťsku nepřibyl od středečního rána žádný člověk, u něhož by testy potvrdily onemocnění covidem-19. Hygienici k dnešním 08:45 evidovali v obci nadále 26 pozitivně testovaných. Na dotaz ČTK to uvedla Vendula Ševčíková z Krajské hygienické stanice ve Zlíně. Ve Vlčnově platí od soboty zpřísněná hygienická opatření.

Ilustrační foto
doporučujeme

Nemoc má i jeden z hráčů dorosteneckého týmu hokejistů Zlína, klub to dnes uvedl na webu.

Nákaza se ve Vlčnově objevila minulý týden, kdy ji testy prokázaly u osmi lidí. O nárůstu o 12 nakažených informovali hygienici v pondělí, v minulých dnech postupně přibyli další pozitivně testovaní. "Všechny tyto osoby byly v užším kontaktu. Z epidemiologického hlediska se jednalo o očekávaný nárůst počtu onemocnění vzhledem k rizikovosti kontaktu," uvedla Ševčíková.

Od sobotního odpoledne nosí lidé v obci zhruba se 3000 obyvateli povinně ochranu úst a nosu ve veřejných vnitřních prostorách. Hromadné akce se mohou konat maximálně s 500 účastníky, je nutné při nich dodržovat rozestupy. Přes 150 lidí, kteří byli v rizikovém kontaktu s některým z nakažených, je v karanténě. "Stále probíhá trasování kontaktních osob," řekla Ševčíková.

Mimořádná opatření, která ve Vlčnově mají zamezit dalšímu šíření onemocnění, platí v katastru obce do odvolání. Lidé by měli roušky nosit také venku, nelze-li dodržet rozestup 1,5 metru. Součástí nařízení je zákaz návštěv v zařízeních sociálních služeb. Hygienici vyzvali majitele obchodů, zdravotních a sociálních zařízení a dalších přístupných vnitřních prostor, aby je průběžně dezinfikovali.

Odkud se covid-19 do Vlčnova rozšířil, hygienici nezjistili. Zdroj podle nich nelze jednoznačně specifikovat, jelikož se jedná se o respirační nákazu. Nemoc však zřejmě nadále nemá u žádného z nakažených v obci těžší průběh. "V současné době neevidujeme žádnou hospitalizovanou osobu," doplnila Ševčíková.

Nákaza se vyskytla také u jednoho z dorostenců hokejového klubu PSG Zlín. Celý tým dorostenecké kategorie včetně trenérů je v karanténě a řídí se pokyny Krajské hygienické stanice Zlínského kraje, uvedli dnes zástupci klubu. Kvůli onemocnění je dnes přerušen provoz PSG arény, tedy menšího ze zlínských zimních stadionů. "V prostorách haly bude probíhat kompletní dezinfekce. Klub je v kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje, se kterou bude konzultovat další opatření," uvedl klub v prohlášení na webu.

Podle údajů zveřejněných dnes ráno krajskou hygienickou stanicí ve Zlínském kraji dosud covidem-19 onemocnělo 452 lidí. Je to o šest případů více než ve středu ráno. Hygienici zatím zaznamenali 191 případů covidu-19 na Uherskohradišťsku, 152 na Zlínsku, 67 jich evidují na Vsetínsku a 42 na Kroměřížsku. Z nemoci se podle nich v regionu vyléčilo 368 lidí, tři lidé s covidem-19 zemřeli.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Údajný žhář z Bohumína jde do vazby, u soudu byl v neprůstřelné vestě

11.08.2020 15:24 Aktualizováno Okresní soud v Karviné dnes uvalil vazbu na čtyřiapadesátiletého muže obviněného kvůli sobotnímu…

Češi plýtvají léky, spláchnou jich tuny. Průzkum SÚKL odhalil závažné…

11.08.2020 15:14 Lidé předloni v lékárnách odevzdali nevyužité léky za 3,3 miliardy korun, bylo jich přes 570 tun. V…

Vyhlášena veřejná sbírka na pomoc po požáru v Bohumíně

11.08.2020 13:56 Moravskoslezský kraj dnes vyhlásil veřejnou sbírku, která má pomoci zmírnit následky tragického…

Razie proti extremismu. Na Slovensku byl zadržen i člen kapely Horkýže…

11.08.2020 13:28 Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama