Pohřeb Karla Gotta: Jak se dostat na Žofín? Masarykovo nábřeží bude uzavřeno déle

Masarykovo nábřeží v Praze od Jiráskova mostu až po most Legií bude kvůli pátečnímu rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem v paláci Žofín uzavřeno od páteční 01:00 až do sobotních 04:30. Policie ve čtvrtek uvedla, že tento úsek uzavře od čtvrteční do páteční půlnoci.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tramvaje v Praze, ilustrační fotografie
doporučujeme

Karel Gott zemřel 1. října před půlnocí ve věku 80. let. Léčil se s akutní leukemií. Veřejné rozloučení s Gottem se bude konat v pátek mezi 08:00 a 22:00. V případě velkého zájmu bude konec prodloužen do půlnoci.

Mobilní ploty k vyznačení cesty ke smutečnímu místu začnou pracovníci Správy služeb hlavního města instalovat v pátek v 01:00, uvedl dnes mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Provoz všech linek metra, především však linky B, bude v pátek mezi 07:00 a 24:00 posílen.

Fanoušci, kteří se budou chtít na Žofíně s Gottem rozloučit, se na Slovanský ostrov dostanou jedině od konce ohrazeného prostoru, tedy na Janáčkově nábřeží v úrovni tramvajové zastávky Újezd. K dopravě by tedy měli využít linku B metra do stanice Anděl. Odtud se pak přesunout tramvajemi číslo 9, 15 nebo 20 do zastávky Újezd. Na místo mohou dojít také pěšky.

Do paláce Žofín povede trasa přes most Legií a Masarykovo nábřeží. Z budovy budou lidé odcházet druhou stranou. Přes Slovanský ostrov dojdou ke Galerii Mánes, kde projdou průchodem. K další dopravě mohou využít znovu linku B metra z nedaleké stanice Karlovo náměstí.

Na bezpečnost budou po celé trase dohlížet desítky policistů, záchranáři a také dobrovolníci Českého červeného kříže. Magistrát u vymezené cesty nechá instalovat 24 mobilních toalet, další mobilní a veřejné toalety budou moct lidé využít na Slovanském ostrově a v budově Žofína.

V Praze dnes večer začne také Signal Festival. Z toho důvodu od 19:00 do 24:00 nepojedou po mostě Legií tramvaje. Linka číslo 22 bude odkloněna přes zastávku Staroměstská a linka číslo 9 přes zastávku Jiráskovo náměstí.

Pro řidiče bude kromě úplné uzavírky Masarykova nábřeží zúžen průjezd přes most Legií, kudy se bude jezdit obousměrně, ale částečně po tramvajovém pásu. Magistrát i policie upozornili na to, že v okolí Slovanského ostrova nebude možné zaparkovat.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak Češi hodnotí sametovou revoluci a zakázali by KSČM? Velký průzkum

22.10.2019 23:11 Aktualizováno Jednoznačně kladně sametovou revoluci hodnotí jen 36 procent lidí ve věku nad 40 let. Názory na…

Co už je problematické pití alkoholu? Češi mají zkreslené představy,…

22.10.2019 18:12 Za problematické pití označuje 44 procent lidí tři a více alkoholických nápojů denně, 37 procent…

Justice musí zjišťovat i názor dětí. Ústavní soud rozhodl v neobvyklé kauze

22.10.2019 16:57 Justice chybovala, když nezjistila názor sedmiletého chlapce na změnu příjmení, uvedl Ústavní soud…

Soud potvrdil tresty pro rodinu lupičů. Děti udaly otce dva roky po činu

22.10.2019 14:26 Olomoucký vrchní soud dnes potvrdil všem čtyřem členům rodiny Waschtových výši trestu za přepadení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama