Požár vypukl na benzince v Českém Těšíně, desítky lidí evakuovány

Desítky lidí dnes policie evakuovala kvůli požáru plynu unikajícího z nádrží na LPG (zkapalněný ropný plyn) na čerpací stanici v Českém Těšíně na Karvinsku. Policie zadržela jednoho člověka, řekla ČTK policejní mluvčí Karolína Bělunková. Mluvčí hasičů Petr Kůdela okolo 18:00 uvedl, že na místě už nehrozí nebezpečí výbuchu. Hasiči předběžně odhadli škodu na dva miliony korun.

Hasiči
doporučujeme

Policie zadrženého ještě neobvinila. "Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření z obecného ohrožení s trestní sazbou od tří do osmi let," řekla mluvčí. Dodala, že vyšetřovacích verzí je několik. Bližší informace k nim či osobě podezřelého policie zatím zveřejňovat nebude.

Požár vypukl okolo 04:00 v areálu čerpací stanice. Plyn uniká ze dvou propojených nadzemních zásobníků o objemu deseti metrů krychlových, které byly zaplněny z 80 procent. Hasiči je chladí vodou, měří teplotu a nechávají unikající plyn kontrolovaně dohořet.

"Přestalo hrozit nebezpečí výbuchu a hasiči přestali ochlazovat oba zásobníky. Jeden zásobník už nehoří, ani uvnitř, druhý dohořívá úzkým plamenem bez předchozího viditelného tlaku," uvedl v podvečer Kůdela. Jak dlouho bude plyn dohořívat, hasiči podle něj nevědí. Může to být otázka minut i hodin. Po uhašení ohně hasiči oba zásobníky dochladí tak, aby u nich mohli bez rizika pracovat vyšetřovatelé. "S ohledem na zajištění bezpečnosti po dobu požáru a jeho hašení bude muset zůstat uzavřena přilehlá komunikace," uvedl Kůdela. Z přilehlých objektů bylo podle policie evakuováno několik desítek lidí a silnice je uzavřena.

Zavřeno je několik set metrů Karvinské ulice od sjezdu z dálnice D48 směrem do centra Českého Těšína.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čechy čeká v Polsku bez testu či oočkování povinná karanténa

24.02.2021 17:13 Cestující přijíždějící do Polska z České republiky a Slovenska čeká od soboty karanténa, pokud…

Výbuch v Ostravě: V pětipatrovém domě hořelo, několik zraněných

24.02.2021 15:59 Aktualizováno Po ranní explozi a požáru v pětipatrovém domě v Ostravě-Hrabůvce záchranáři ošetřili šest lidí.…

Baťa: Do velikosti bot při on-line nákupu se netrefí třetina lidí

23.02.2021 16:13 Do správné velikosti bot při nákupu na internetu se podle statistik společnosti Baťa netrefí…

Otevření obchodů by bylo rizikové, vyvolalo by to nákupní šílenství,…

22.02.2021 17:02 Aktualizováno Diskuse o otevření prodejen není za současné epidemické situace podle Asociace českého tradičního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama