Řeka Osoblaha je stále rozvodněná. Policie nemůže pátrat po utonulé ženě

Pátrání po ženě, která se zřejmě v sobotu odpoledne utopila v řece Osoblaze na Bruntálsku, nezačne dnes, ale nejdřív v úterý. Nasazení pátracích týmů neumožní stále příliš vysoká hladina řeky, která je pro pátrací týmy stále nebezpečná. ČTK to řekla mluvčí bruntálské policie Zlatuše Viačková.

policie
doporučujeme

V sobotu okolo 17:00 lidé policii nahlásili, že v oblasti Arnultovic, Jindřichova a Janova na Bruntálsku viděli lidské tělo. Hasiči ho vytáhli. Šlo o mrtvolu šedesátiletého muže z nedalekých Petrovic. V toku bylo podle policie spatřeno další tělo, podle předběžných informací ženské. Dosud nebylo nalezeno. Co se na břehu řeky Osoblahy stalo, policisté zatím neví.

Totožnost mrtvého už policie zná, muž nad 60 let bydlel v jedné z místních obcí. Podle zjištěných informací byla v jeho přítomnosti žena, kterou se policistům nepodařilo najít. Je předpoklad, že jde právě o pohřešovanou, jejíž tělo lidé spatřili ve vodě.

Rozsáhlou pátrací akci i s nasazením vrtulníku, počasí zatím neumožnilo. Policisté v sobotu a neděli jen vizuálně kontrolovali břehy, jestli se tělo někde nezachytilo. Počítají i s možností, že proud tělo odnesl do nedalekého Polska. Polské kolegy proto kontaktovali už v sobotu.

Hladiny řek v Moravskoslezském kraji stoupaly v důsledku dešťů od čtvrtka minulého týdne. Na některých místech dosáhly druhého, výjimečně třetího stupně povodňové aktivity. V případě Osoblahy se hladina dostala těsně k úrovni prvního povodňového stupně.

Vydatné deště v Moravskoslezském kraji mají podle dostupných informací tři oběti. Kromě dvou lidí na Bruntálsku jde o osmiletou školačku, která se utopila v neděli na Frýdecko-Místecku, když se s ní, její starší sestrou a otcem převrátil raft při sjíždění rozvodněné Morávky. Otec a patnáctiletá dívka se dostali na břeh, školačka zemřela v nemocnici.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pošťáci nezastihli doma lidi, kteří se izolovali. Stížností však prý…

14.07.2020 13:33 Epidemie koronaviru si vyžádala i větší poptávku po poštovních službách, jelikož lidé během ní…

Názory lidí na povinné roušky na Jihlavsku se různí. Některým vadí, jiným…

14.07.2020 13:00 Od dnešní patnácté hodiny musí lidé na Jihlavsku znovu povinně nosit roušky. Mít ji nemusí venku…

Letní tábor na Plzeňsku zrušen: Objevil se koronavirus, 80 dětí v karanténě

14.07.2020 12:48 V Letinách na Plzeňsku se minulý týden objevila nákaza koronavirem na dětském táboře. Pozitivní…

Uškrtil manželku, tělo hodil do rybníka. Vrchní soud potvrdil muži trest

14.07.2020 11:11 Za vraždu manželky si třiapadesátiletý muž odpyká 12 let ve vězení. Trest mu dnes potvrdil odvolací…

Související:

Právě se děje

Další zprávy