Saunová centra se připravují na nadprůměrný zájem

Saunová centra Saunia se připravují na otevření od 25. května, přesná pravidla provozu se ještě podle provozního ředitele firmy Jaroslava Zonygy projednávají s týmem ministerstva zdravotnictví. Nebudou podle něj ale přísnější než ta, která provozovatelé saun sami navrhovali. Zonyga očekává nadprůměrný zájem, předpokládá hlavně příliv nových návštěvníků, kteří si budou v sauně chtít posílit imunitu. Zonyga to uvedl dnes v reakci na informace ministerstva zdravotnictví k poslední vlně uvolňování podnikatelských činností.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Sauna
doporučujeme

Ministerstvo zdravotnictvích v saunách nařizuje před vstupem dezinfekci rukou, nastavení saun na minimálně 70 stupňů Celsia, jeden návštěvník musí mít pro sebe čtyři metry krychlové plochy. Nesmí být provozovány saunové ceremoniály, dočasně zrušeny jsou také ledové studny nebo krystalické ochlazení.

Provozovatelé saun počítali, že budou i uvnitř zařízení povinné roušky. Podle Zonygy je budou lidé muset ale nosit jen v šatnách, relaxační zóně nebo u baru. "Ve všech pobočkách budeme našim návštěvníkům distribuovat informační materiály o přijatých opatřeních a instruovat je při vstupu. Chystáme nové proškolení personálu, abychom zatím omezené ceremoniály mohli nahradit přednáškami a konzultacemi saunérů" doplnil Zonyga.

Lidé se podle Zonygy budou chtít připravit na případnou druhou vlnu epidemie, proto v hojném počtu do saun vyrazí. "Více se zaměříme na nováčky, které chceme krok za krokem uvést do světa saunování. S ohledem na současnou situaci předpokládáme, že právě nových návštěvníků, kteří budou chtít využít hlavně pozitivní dopady sauny na zdraví a imunitu, přijde v následujících týdnech nejvíce v historii," řekl Zonyga.

Saunia v České republice provozuje 11 saunových provozů. Do jedné pobočky podle Zonygy měsíčně před epidemií zavítalo v průměru 6000 lidí.

Témata: Sauna | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Milion chvilek chystá na 9. června protestní pochod v Praze

28.05.2020 22:07 Spolek Milion chvilek uspořádá 9. června v Praze protestní pochod ze Staroměstského náměstí k úřadu…

Většina neziskovek bude mít problém zajistit dál služby

28.05.2020 17:52 Většina neziskových organizací v Česku bude mít v příštím půlroce kvůli koronavirové krizi problém…

Jeden z mobilních operátorů má výpadek. Týká se volání, internetu i TV

28.05.2020 16:53 Aktualizováno Společnost Vodafone se dnes odpoledne potýká s výpadky, které se týkají telefonních hovorů,…

Smartwings obnoví lety do Středomoří, ČSA zavedou novou linku do Londýna

28.05.2020 15:57 České aerolinky plánují obnovit během června a července další letecká spojení. Smartwings spustí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy