Skandál na finančním úřadu: Pracovnice dle policie jela v obřím podvodu

Policie navrhla obžalovat pracovnici finančního úřadu, která podle kriminalistů ovlivňovala daňová řízení ve prospěch svého známého. Hrozí jí až 12 let vězení. Návrhu na obžalobu zároveň čelí pět mužů, a to za krácení DPH při obchodech s leteckým benzinem, motorovou naftou a spotřebním zbožím.

krimi
doporučujeme

V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej s tím, že skupina způsobila škodu zhruba 229 milionů korun.

Případ řešili vedle kriminalistů i pracovníci Generálního finančního ředitelství a Finančního analytického úřadu. "Podařilo se jim zadokumentovat činnost jednotlivých podezřelých osob, které byly spojeny s řetězcem podezřelých společností, a tyto informace provázat s osobami hlavních organizátorů trestné činnosti," popsal Ibehej. Obchody se podle něj děly od října 2010 do ledna 2012.

Žena, která čelí obvinění ze zneužití pravomoci, měla podle mluvčího blízký vztah s hlavním organizátorem trestné činnosti. Údajně ovlivňovala daňová řízení se subjekty, které byly do krácení daní zapojeny.

Pětici mužů hrozí za krácení daní pět až deset let vězení. Muži označovanému za hlavního organizátora činnosti zajistila policie majetek v řádu desítek milionů.

Všichni obvinění jsou stíháni na svobodě. O podání obžaloby bude rozhodovat Městské státní zastupitelství v Praze.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hejnová a Česká pošta uzavřely smír ve sporu o známku

30.10.2020 08:40 Atletka Zuzana Hejnová a Česká pošta uzavřely smír ve sporu, který se týkal známky vydané k…

Musíte při zákazu nočního vycházení ven? Noste dokument, který váš pobyt…

29.10.2020 22:00 Aktualizováno Vybíjejí si na nich vztek. Strážníci v metropoli se po vyhlášení dalších vládních restrikcí…

V Ostravě se srazily tramvaje, zranili se čtyři lidé

29.10.2020 21:00 Aktualizováno Čtyři lidé byli dnes zraněni při nehodě dvou tramvají v ostravské městské části Poruba. Nehoda se…

Manželka hradního kancléře Mynářová bude mít rozhlasový pořad

29.10.2020 17:05 Manželka hradního kancléře Alexandra Mynářová bude mít vlastní pořad v Českém rozhlase (ČRo). Uvedl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama