Tragický požár ve Vejprtech: Jeden ze zraněných bojuje o život

Po nedělním požáru v domově pro zdravotně postižené ve Vejprtech zůstávají v nemocnicích čtyři lidé, jeden pacient je ve vážném stavu. Příčinu události, při které zemřelo osm klientů domova, vyšetřovali dnes na místě policisté s hasiči. Klientům propuštěným z nemocnice našlo město náhradní ubytování.

Nemocnice, ilustrační fotografie
doporučujeme

Pacient hospitalizovaný v Chomutově po požáru ve Vejprtech je stále ve vážném stavu připojen na plicní ventilaci. ČTK to dnes řekl Ivo Chrástecký, mluvčí Krajské zdravotní, pod niž chomutovská nemocnice patří. V chomutovské nemocnici je ještě jeden pacient, jehož stav je dobrý. Jeden pacient je ve stabilizovaném stavu na jednotce intenzivní péče v nemocnici v Kadani a jeden na standardním lůžku v Mostě.

Policie dnes celý den pokračovala společně s vyšetřovatelem hasičů s ohledáním na místě činu. O příčinách požáru, jehož ohnisko bylo ve společenské místnosti domova, policisté nechtějí spekulovat. Blíže se k okolnostem tragické události vyjádří na plánované tiskové konferenci.

Klienty, kteří se z nemocnic vrátili, Vejprty rozmístily v rámci městských sociálních služeb. Nyní se řeší, kam je umístit dlouhodobě. Je nutné skloubit zájmy klientů, předpisy, zákon a reálnou situaci, řekl dnes ČTK ředitel Městské správy sociálních služeb Vejprty Viktor Koláček.

Úřad práce vyplatí tento týden přeživším okamžitou finanční pomoc v rozsahu 10.000 až 50.000 korun. Město vyhlásilo veřejnou sbírku. Ústecký kraj pošle do Vejprt na pomoc po tragickém požáru milion korun. Navrhli to radní, schvalovat pomoc budou za týden zastupitelé. O pět milionů pro město žádá kraj stát.

Do Vejprt přijede tento týden podle starostky Jitky Gavdunové (ODS) německý velvyslanec. Chce vědět, proč hasiči ze sousedního Bärensteinu nezasáhli při požáru domu. Podle mluvčího krajských hasičů Lukáše Marvana čeští hasiči pomoc německých kolegů nepotřebovali.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Cesty z Polska, Rumunska a Monaka do ČR budou od pondělí bez jakéhokoli…

11.06.2021 15:30 Polsko, Rumunsko a Monako se od pondělí na mapě cestovatele posunou do zelené barvy. Pro tyto země…

Kněz Štemberka si mohl zachránit život. V Lidicích však zůstal, aby při…

10.06.2021 10:44 Aktualizováno KOMENTÁŘ Tomáše Zdechovského - Právě dnes si připomínáme smutné výročí 79 let od tragédie, která se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama