Za pád letadla do Labe u Litoměřic může pilot, dle vyšetřovatelů letěl nízko

Za pád letadla, které se loni v listopadu zřítilo do Labe u Křešic na Litoměřicku, může pilot. Letěl nízko a přehlédl elektrické vedení, o které stroj zavadil.

Letadla, ilustrační foto
doporučujeme

Vyplývá to ze závěru vyšetřování nehody, uvedl server idnes.cz. Pilot v místě přechodu nadzemního elektrického vedení přes řeku nedodržel ustanovení o minimální povolené výšce letu. Stroj ve zhruba dvacetimetrové výšce narazil kýlovou plochou do dolních fázových vodičů vedení.

Inspektor Ústavu pro zjišťování příčin leteckých nehod Pavel Mráček ve zprávě uvedl, že letoun byl nárazem těžce poškozen a ihned po kolizi dopadl na vodní hladinu a potopil se do hloubky zhruba tří metrů na dno řeky.

Nehoda se stala loni v listopadu. Po letadle pátrali hasiči tři hodiny, pilot zraněním podlehl na místě, jeho tělo vyprostili potápěči. Trosky ultralehkého letadla vyzvedla policie z Labem začátkem ledna.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila ČSAD Liberec a BusLine z pletich v zakázce. Škoda jde do…

04.08.2020 17:00 Aktualizováno Z pletich ve veřejné zakázce obvinila policie dopravní společnosti ČSAD Liberec a BusLine.…

Recidivista podal dovolání. Trest 22 let za střelbu na Benešovsku…

04.08.2020 15:26 Rozsudek nad Jiřím Hypšou, který si má za vraždu v Jankově na Benešovsku odpykat 22 let ve vězení,…

Kauza Vidkun: Podnikatel Kyselý opět nepřišel k soudu, policii popřel…

04.08.2020 14:32 Vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý popřel, že by zasahoval do trestních řízení, jak uvádí…

Na Břeclavsku zavřeli školku, jedno z dětí má covid-19

04.08.2020 13:49 Aktualizováno Ve školce v Jevišovce na Břeclavsku mělo jedno z dětí pozitivní test na covid-19, školka je proto…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama