Zatím poslední nakažený koronavirem na severu Čech je muž z Ústí

Zatím posledním potvrzeným případem nákazy novým typem koronaviru v Ústeckém kraji je muž z Ústí nad Labem. Vrátil se v sobotu se synem z lyžování v Itálii. ČTK to dnes řekla ředitelka krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková. V Ústeckém kraji je k dnešnímu dni 12 lidí s onemocněním COVID-19, v celé ČR je jich 40. Muž zůstal po dnešním vyšetření na infekčním oddělení v ústecké Masarykově nemocnici.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Muž narozený v roce 1966 se vrátil z lyžařského střediska v Sextenu. "Po návratu volal, že mu není dobře. Manželku poslal na chalupu a zůstal doma se synem. S nikým nepřišel do kontaktu, v zahraničí byl soukromým autem," uvedla Šimůnková. Jeho synovi odeberou zdravotníci vzorek na testování. "U manželky zjišťujeme, zda s ní byl v kontaktu, nebo odjela před jejich návratem," řekla ředitelka.

Muž dnes navštívil infekční oddělení. Přijel vlastním autem a nepřišel do kontaktu s pacienty. "Muže jsme hospitalizovali na oddělení," sdělil ČTK Ivo Chrástecký, mluvčí Krajské zdravotní, pod níž nemocnice patří. Na infekčním oddělení jsou tak aktuálně čtyři pacienti s onemocněním COVID-19. Z dřívějších případů jednu ženu pustili lékaři do domácí izolace.

Zdravotníci dnes provedou odběry u lidí, kteří byli v kontaktu s ženou z Litoměřic, u níž byl pozitivní test na nový typ koronaviru ohlášen v pátek. Všechny lidi, s nimiž byla v kontaktu, se podařilo hygienikům dohledat.

V Děčíně hygienici lokalizovali nákazu novým typem koronaviru. Rodiny jsou v izolaci doma a jedna je v nemocnici. Domů se vrátil v pondělí z pražské Nemocnice Na Bulovce muž, který byl prvním případem s onemocněním COVID-19 z Ústeckého kraje. Na infekčním oddělení Masarykovy nemocnice jsou čtyři pacienti s COVID-19. Stav všech byl doposud dobrý.

V karanténě je kvůli nákaze v celém kraji zhruba 70 lidí. Po lyžováni z Itálie se vrátilo nyní nejvíce lidí z okresu Teplice, kde skončily v pátek jarní prázdniny.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nakažený biskup Herbst je podle Duky mimo ohrožení života

29.03.2020 17:06 Emeritní biskup Karel Herbst, u kterého se v sobotu potvrdila nákaza novým typem koronaviru, je…

Počet porážek na jatkách se navzdory pandemii prakticky nezměnil

29.03.2020 09:12 Počet porážek zvířat na jatkách se od koronavirové pandemie v ČR změnil pouze o procenta. ČTK to…

Nová ČT 3 pobouřila část seniorů. „Vůči perzekuovaným je to necitlivé,“…

28.03.2020 22:16 Aktualizováno Kanál ČT 3 vyvolává rozpaky i obavy, aby u cílové starší generace nerozesel stesk po socialismu.…

Domovy nejsou na koronavirus připraveny, může se šířit, tvrdí šéf asociace

27.03.2020 21:38 Pokud se pobytová zařízení sociálních služeb budou starat o seniory s onemocněním COVID-19, může se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama