Česko má smlouvu o zamezení dvojímu zdanění s 88 státy

Česká republika má v současnosti uzavřené a platné smlouvy o zamezení dvojímu zdanění s 88 zeměmi světa a další se připravují. Česko jedná například o nové podobě smlouvy s Německem a Brazílií nebo o uzavření smlouvy s Alžírskem.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Daně, ilustrační fotografie
doporučujeme

Vyplývá to z materiálu ministerstva financí, který pro informaci dostane na pondělním jednání vláda. Seznam platných smluv zveřejňuje ministerstvo na internetu.

Smlouvy o zamezení dvojímu zdanění zpravidla stanovují, že příjmy fyzických a právnických osob mohou být zdaněny zásadně ve státě, kde je tato osoba daňovým rezidentem. Ve druhém státě mohou být zdaněny jen za podmínek stanovených ve smlouvě.

Dalším cílem smluv je zabránit daňovým únikům a podvodům. Smlouvy totiž umožňují výměnu informací mezi příslušnými úřady smluvních států. Pomáhají také řešit problémy, které mohou v daňové oblasti mezi oběma státy vzniknout.

Materiál upozorňuje, že během loňska vstoupila v platnost a od letošního ledna v praxi funguje smlouva s Korejskou republikou. Dále se čeká na schválení smlouvy ze strany Ghany. V Parlamentu jsou pak projednávány již podepsané smlouvy s Kosovem, Botswanou, Bangladéšem a Kyrgystánem. K podpisu jsou pak připraveny smlouvy s osmi zeměmi, například Ománem, Kamerunem, Irákem nebo Katarem.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Letiště Praha má ode dneška speciální brány pro přílety z Itálie

25.02.2020 09:35 Aktualizováno Letiště Praha ode dneška vyhradilo speciální brány pro přílety z Itálie, kde v posledních dnech…

Piráti píšou do USA. Žádají kongresmany o prošetření prodeje CME Kellnerovi

24.02.2020 17:11 Aktualizováno Pirátský senátor Lukáš Wagenknecht a poslanec této strany Jan Lipavský požádali členy amerického…

Letecké linky z ČR do Itálie a Jižní Koreje fungují bez omezení, zpřísňuje…

24.02.2020 16:59 Letecké linky z Česka do Jižní Koreje či do Itálie, kde v posledních dnech zaznamenali vysoký…

Vláda schválila přesun státních agentur na jedno místo

24.02.2020 16:01 Aktualizováno Agentury CzechTrade a CzechTourism se přestěhují do státní budovy ve Štěpánské ulici v Praze, kde…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama