On-line divize Mladé fronty se zřejmě prodá až začátkem roku 2021

Insolvenční správkyně vydavatelství Mladá fronta, které je v konkurzu, zatím nemůže prodat jeho on-line divizi. Dnes skončila lhůta pro předložení nabídek na koupi, správkyně chtěla co nejdřív divizi prodat, ale jeden ze zajištěných věřitelů, firma CPI Property Group, nedala souhlas. Divize se zřejmě prodá až začátkem roku 2021. Vyplývá to z insolvenčního rejstříku a informací, které na dotaz ČTK poskytli generální ředitel Mladé fronty Karel Novotný a mluvčí CPI Jakub Velen.

Soud, ilustrační fotografie

ČTK kontaktovala i insolvenční správkyni Petru Hýskovou, zatím nereagovala. Podle insolvenčního rejstříku by chtělo on-line divizi koupit 11 zájemců. Provoz vydavatelství ukončil před Vánoci soud, na návrh Hýskové. Věřitelé žádají od vydavatelství dlužnou částku přibližně 400 milionů korun.

Firmě CPI, jejímž většinovým vlastníkem je Radovan Vítek, dluží vydavatelství 23,2 milionu Kč. Tak vysoký úvěr CPI poskytla Mladé frontě, která dosud nevrátila nic, úvěr byl splatný 18. května. Na úrocích vznikl dluh přes dva miliony. CPI vlastní jako zajištěný věřitel některé ochranné známky i internetové domény vydavatelství jako euro.cz nebo profit.cz.

"K tomu, abychom udělili souhlas s prodejem, nám dlouhodobě chybí základní informace. Co to je on-line divize, co ten balíček obsahuje za domény, za zaměstnance, dále podle jakého klíče se rozdělí výtěžek, jaká část peněz by směřovala k nám," řekl dnes ČTK Velen.

Hýsková před Vánoci řekla, že eviduje 16 zájemců o koupi částí vydavatelství. Na jednání věřitelského výboru v prosinci řekla, že lze prodat čtyři části, firma by tak získala až 50 milionů.

"Předpokládám, že insolvenční správkyně dnes vypraví v té věci nový přípis k soudu. Bezesporu to (nesouhlas CPI) bude znamenat prodloužení procesu prodeje divize, posune se k začátku nového roku," řekl Novotný. Mladá fronta dluží i poskytovali webhostingu. Podle Novotného ale teď nehrozí, že by poskytovatel smazal obsah webů, jak Hýsková dříve uvedla.

O koupi vydavatelství jako celku projevila před časem zájem skupina Empresa Media. Nyní ho zopakovala, nabízí až 50 milionů, kritizuje prodej po částech. "Podej dílčích celků bude ke škodě přihlášených věřitelů," uvedl předseda představenstva Empresa Media Jaromír Soukup. Podle insolvenčního rejstříku chce vydavatelství koupit i firma Cimex Invest.

Mladá fronta dluží zaměstnancům výplaty za říjen i listopad, bude to také za prosinec. Kumulovaná ztráta Mladé fronty je téměř 200 milionů korun.

Mladá fronta vydávala ekonomický týdeník Euro a další časopisy. Divize Online provozovala ekonomický web Finance.cz a dalších 12 specializovaných on-line titulů. Divize Knihy na trh ročně uváděla kolem 200 nových titulů.

Situací kolem Mladé fronty se podle webu Česká justice zabýval také Ústavní soud. Nevyhověl stížnosti společnosti Bohemia Silver proti rozhodnutí o podjatosti soudce Krajského soudce v Českých Budějovicích Zdeňka Strnada vůči Mladé frontě, případně i dalším účastníkům řízení. Postup Vrchního soudu v Praze, který původní Strnadovo rozhodnutí zrušil právě kvůli možné podjatosti, ale ÚS označil za přísný.

Společnost Bohemia Silver je věřitelem vydavatelství. Domnívala se, že došlo k porušení práva na zákonného soudce. Strnada, o kterém v minulosti časopis Euro z vydavatelství Mladá fronta uveřejnil kritické články, nahradil v kauze soudce Miloš Vondráček a znovu poslal firmu do konkurzu.

Automobilky v Česku letos kvůli nedostatku čipů nevyrobí 250 tisíc aut

17.10.2021 08:50 Tuzemské automobilky letos kvůli nedostatku čipů nevyrobí přes 250.000 aut, což pro ně a pro…

S dodávkami energií končí také firmy Kolibřík energie a A-PLUS Energie

16.10.2021 07:42 Po Bohemia Energy končí v Česku s dodávkami elektřiny a plynu další dodavatelé. Dnes konec dodávek…

Bohemia Energy se hájí: Závazkům dostojíme, pouze jsme ukončili činnost

15.10.2021 12:17 Aktualizováno Končící energetická skupina Bohemia Energy dostojí všem svým závazkům vůči zákazníkům, zaměstnancům…

Většina Čechů má zkušenosti s tíživou finanční situací

14.10.2021 10:40 Tři čtvrtiny Čechů se během života dostaly do jedné nebo vícero tíživých životních situací, kam…

Babiš poslal peníze na nemovitostí ve Francii z české banky

13.10.2021 16:57 Premiér Andrej Babiš (ANO) poslal v minulosti peníze do zahraničí na nákup nemovitostí na…

Největší dodavatel plynu innogy zvýší cenu, u základního produktu o 10,6…

13.10.2021 12:57 Aktualizováno Největší dodavatel plynu v ČR innogy Energie zvýší od 20. listopadu ceny plynu, u základního…

Končí Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií

13.10.2021 12:30 Aktualizováno Končí Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku. Skupina se…

Průměrná úroková sazba hypoték je nejvyšší od začátku letošního roku

12.10.2021 11:54 Průměrná úroková sazba hypoték v září stoupla o 0,15 bodu na 2,57 procenta a je nejvyšší od začátku…

Benzín, bydlení i potraviny. Co vše v Česku zdražuje?

11.10.2021 17:20 Na téměř pětiprocentní inflaci se v září kromě zdražování pohonných hmot a bydlení podílel nárůst…

Někteří výrobci potravin v Česku se chystají zdražit až o desetinu

11.10.2021 17:11 Někteří výrobci potravin v Česku se chystají zdražit své zboží až o desetinu nebo o tom uvažují.…

Související:

Právě se děje

reklama