Zemřel Bernard Ebbers (†78), figuroval v jednom z největších účetních skandálu v USA

Ve věku 78 let zemřel v neděli Bernard Ebbers, bývalý šéf americké telekomunikační společnosti WorldCom odsouzený v jednom z největších účetních skandálu v USA. Oznámila to jeho rodina.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Krach společnosti WorldCom v roce 2002 byl ve své době největším bankrotem v historii USA. Ebbers byl v roce 2005 za krach firmy odsouzen na 25 let vězení, do něhož nastoupil v září 2006. Byl shledán vinným ze zorganizování podvodu. Nakonec si odseděl 13 a čtvrt roku, propuštěn by v prosinci kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu.

Ebbersův právník loni v září uvedl, že jeho klient má vážné zdravotní problémy, mimo jiné je slepý, trpí srdečním onemocněním a anémií a potřebuje pomoc při chůzi, jídle i oblékání. Zřejmě také trpěl demencí. Za necelý rok zhubl o více než 18 kilogramů.

Ebbers se narodil v Kanadě a jeho život byl původně učebnicovým příkladem amerického snu. Mladík, který se po střední škole živil jako vyhazovač a mlékař, získal bakalářský titul v USA jen díky basketbalovému stipendiu. Po škole se vydal do světa velkého obchodu. Po neúspěšném pokusu se sítí motelů přišla v roce 1983 myšlenka založit telekomunikační společnost. Vzápětí vznikla firma LDDS, od roku 1995 nazývaná WorldCom. Pro svoji tvrdost v podnikání byl nazýván dravec nebo predátor.

WorldCom se vymanil z režimu bankrotové ochrany v roce 2004 a přejmenoval se na MCI. Později firmu koupila společnost Verizon Communications.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus může aerolinky připravit o desítky miliard USD

20.02.2020 18:36 Epidemie nového typu koronaviru by letos mohla způsobit první pokles globální poptávky po osobní…

Google aktualizuje pravidla užívání. Jde o největší změnu od roku 2012

20.02.2020 17:12 Aktualizováno Americká internetová společnost Google v reakci na postoj evropských soudů aktualizovala pravidla…

Čínské restaurace v USA téměř zejí prázdnotou. Hosty odrazuje virus Covid…

20.02.2020 09:12 V restauraci Shabu House v čínské čtvrti amerického města Houston se podávají tradiční asijská…

Covid-19 ohrožuje ekonomiku, čínská centrální banka snížila úroky

20.02.2020 08:41 Čínská centrální banka (PBOC) poprvé po třech měsících snížila základní úrokovou sazbu, aby…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama