Požár bytu na pražském Žižkově: Seniorka skončila v nemocnici

Z hořícího bytu v Praze na Žižkově dnes večer hasiči zachránili dva lidi, sedmdesátiletou ženu záchranáři převezli do vinohradské nemocnice. Vyplývá to z informací mluvčích pražských hasičů Martina Kavky a pražské záchranné služby Jany Poštové. Výše škody ani příčina požáru zatím není známá.

Oheň zasáhl byt ve čtvrtém patře domu v ulici Jana Želivského krátce po 21:00. Byt hořel v plném rozsahu, hasiči zasahovali v dýchací technice, uvedl Kavka v tiskové zprávě. "Z bytu byly zachráněny dvě osoby a předány do péče zdravotnické záchranné služby," doplnil.

Záchranáři podle Poštové dvěma lidem změřili hladinu oxidu uhelnatého. To je zdraví nebezpečná látka vznikající při hoření. "Žena ve věku 70 let byla k dalšímu vyšetření transportována do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady," napsala mluvčí na twitteru.

Požár hasiči dostali pod kontrolu za několik minut, následovalo dohašování a rozebírání ohořelých částí vybavení bytu, uvedl Kavka. "Příčina požáru a rozsah škod jsou v šetření," doplnil.

Související

Více souvisejících

Požáry Hasiči

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jan Cimický

Cimického u soudu hájila spolupracovnice, psychiatr opět nedorazil

V úterý pokračoval soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je od loňska obžalován ze znásilnění a vydírání. Cimický dnes k soudu opět nedorazil. K výslechu se dostavily jeho spolupracovnice, přičemž jedna z nich řekla, že si myslí, že se její kolega ničeho nedopustil. 

včera

včera

Léky, ilustrační fotografie.

Algifen má výpadek. Za kapky existují alternativy, ujišťuje ministerstvo

Z výrobních důvodů panuje v Česku krátkodobý výpadek léku Algifen NEO. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí uvedlo, že jedná se společností Teva o urychlení jeho dodávek. Lékaři byli informováni o možných alternativách, které jsou k dispozici v dostatečném množství. Algifen by měl být podle výrobce opět dostupný od konce května. 

včera

včera

včera

Dánský Notre-Dame: Ikonická budova Kodaně v plamenech, zhroucení věže lidem vyrazilo dech

Dánskou historickou budovu staré burzy v centru Kodaně zachvátil požár. Børsen ze 17. století je jednou z nejstarších budov města a podle serveru BBC zhroucení ikonické věže obyvatelům Dánska vyrazilo dech.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy