Herec Lábus bude oceněn na slovenském filmovém festivalu

Herec Jiří Lábus a jeho slovenský kolega Roman Luknár budou mezi oceněnými na letošním ročníku slovenského filmového festivalu Art Film Fest. Oznámili to dnes organizátoři této největší a nejstarší filmové přehlídky na Slovensku, jejíž 27. ročník začne příští týden.

"V obou případech nás překvapilo, že jsme si na ně nevzpomněli dříve. Bylo komplikované přesvědčit Romana Luknára, o kterém je známo, že si drží odstup a nepřijímá ocenění," řekl novinářům na dotaz ČTK umělecký ředitel festivalu Peter Nágel. Luknár kromě jiného hrál v historickém drama Toman či ve snímku Fair play.

Prezident festivalu Milan Lasica zase připomenul pestrou filmografii Lábuse. Ocenění Hercova mise za mimořádný přínos v oblasti hereckého umění organizátoři festivalu v minulosti předali řadě českých herců. Například loni byla oceněna Ivana Chýlková.

Cenu prezidenta festivalu Art Film Fest letos dostane slovenský herec Štefan Kvietik, kterému bylo v květnu 85 let. Ocenění Zlatá kamera za výrazný přínos v oblasti kinematografie si zase převezme uznávaný maďarský režisér Kornél Mundruczó.

Art Film Fest uvede od 14. do 22. června 152 filmů ve 14 různých sekcích. Součástí festivalu bude také soutěž hraných filmů a také krátkých snímků.

Festival se v posledních letech koná v Košicích. Dříve filmovou přehlídku hostily lázeňské městečko Trenčianské Teplice a Trenčín.

Související

Z filmu Vlastníci

RECENZE: Vlastníci. Nejlepší česká komedie za poslední dobu i nejlepší film roku?

RECENZE - Podařilo se Jiřímu Havelkovi při režijním debutu ukočírovat ansámbl složený z hvězdných jmen v čele s Jiřím Lábusem, Dagmar Havlovou, Klárou Melíškovou, Vojtěchem Kotkem a Terezou Ramba? Hořké satirické nahlédnutí do zákulisí společenství vlastníků provádí nekomrpomisní sondu do duše národa a odkývá mnohé problémy typické pro český národ.

Více souvisejících

Jiří Lábus Art Film Fest Slovensko kultura Roman Luknár (herec)

Aktuálně se děje

před 19 minutami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

V Evropě se nikdo nechystá poslat vojáky na Ukrajinu, reagoval Fiala na interpelaci

Evropské země se nechystají poslat vojáky na Ukrajinu, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v rámci čtvrtečních interpelací v Poslanecké sněmovně. Odpovídal na dotaz, který vyplýval z předchozích slov francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy