Chicago - Rodina, přátelé a fanoušci měli strach o život populární zpěvačky Sinead O´Connor. Devětačtyřicetiletá zpěvačka zmizela v neděli ráno. Předtím zveřejnila na Facebooku podivné vzkazy určené jejím synům. Zpěvačka se na podzim pokusila o sebevraždu. Naštěstí v pondělí odpoledne našli zpěvačku v hotelu. Podle prvotních informací by měla být v pořádku.
Mluvčí policie v chicagské předměstské čtvrtí Wilmette Eric Peterson podle agentury AP oznámil, že je již známo místo jejího pobytu a není v nebezpečí. Žádné podrobnosti policie nezveřejnila. Za jakým účelem se Sinéad O'Connorová ve Wilmette zdržovala, není známo.
Pátrání bylo vyhlášeno dnes ráno místního času, kdy se na policii obrátil člověk tvrdící, že se zpěvačka nevrátila z nedělní cyklistické projížďky.
Sinead O´Connor byla naposledy viděna, když v neděli v 6 ráno vyrazila na vyjížďku na kolech u města Wilmette v americkém státě Illinois. Policisté se obávají, že by se O´Connor mohla pokusit o sebevraždu, uvedl web TMZ.
Už v listopadu zveřejnila na Facebooku O´Connor vzkaz, který vypadal jako dopis na rozloučenou. Hvězda se v něm přiznala, že se předávkovala. Policisté a záchranáři ji však naštěstí našli včas. Popová hvězda byla několikrát hospitalizovaná s bipolární poruchou.
Podobný vzkaz zveřejnila zpěvačka na Facebooku také krátce předtím, než v neděli zmizela. Adresovaný je jejímu nestaršímu synovi Jackovi. "Jakeu, prosím jdi v úterý k soudu a zažádej si TUSLU (irská sociálka - pozn. red.) o opatrovnictví svého bratra. Neopusť zase svého bratra a ani žádné jiné z mých dětí. To, co jsi udělal svému bratrovi a své matce, to byl přímo zločin!" napsala zpěvačka na Facebook.
V pátek přitom zveřejnila otevřený dopis pro svého dvanáctiletého syna Shanea. "Zlato, snažila jsem se tě získat zpátky, ale lidé z Tusla jsou monstra. Musím se stáhnout, protože mi ubližují a když jsem blízko nich, tak mi je špatně," uvedla na začátek dlouhého dopisu.
V něm mimo jiné synovi doporučuje, aby si sehnal vlastního právníka a sám proti sociálce bojoval. Pokud nedosáhne toho, aby se mohl vrátit ke své matce, měl by se podle zpěvačky snažit, aby byl svěřen do opatrovnictví nejstaršímu bratrovi.
"Ukaž jim, že jsi svůj vlastní pán. To není Jake, ani já, ani tvůj otec a ani sociálka," vzkazuje svému nejmladšímu synovi.
V březnu odmítla zpěvačka nadále zpívat svůj největší hit Nothing Compares 2 U, který pro ní složil nedávno zesnulý zpěvák Prince. Když zemřel, tak se do něj O´Connor pustila. Všem, kteří nevěřili tomu, že Prince dlouhodobě bral drogy, vzkázala, že žijí v bludu. Komik a herec Arsenio Hall na ní kvůli tomu podal žalobu. Právě jeho označila zpěvačka za člověka, který Princovi dodával drogy.
Související
Irsko se rozloučilo s legendární Sinéad O'Connorovou. V Bray se sešly davy lidí
Zemřela slavná irská zpěvačka Sinéad O'Connorová. Bylo jí 56 let
Sinéad O'Connorová , pohřešované osoby , Policie USA
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Britská monarchie čelí nařčením z ochrany Andrewa. Ozvala se Epsteinova oběť
před 1 hodinou
Útočník z Havířova není schopen výslechu. Vyšetřování tragédie se komplikuje
před 3 hodinami
Dva lidé mohou skončit za mřížemi kvůli tragickému požáru restaurace v Mostě
před 4 hodinami
Řidiče čekají zásadní změny. Mýtný systém je přežitý, vláda chystá modernizaci
před 4 hodinami
Tragédie na okraji Prahy. Do pole spadlo letadlo, dva lidé zemřeli
před 5 hodinami
Výhled počasí až téměř do konce června. Maxima budou stoupat jen pozvolna
před 6 hodinami
Politico: Pojištění ruské stínové flotily je navzdory válce kryto evropskými finančními trhy
před 7 hodinami
Počet obětí masivního ruského útoku vystoupal na 21. Mezi mrtvými jsou děti
před 8 hodinami
Srbsko zůstane vazalem Moskvy. Odmítá zrušit bezvízový styk pro Rusy
před 9 hodinami
Maďarsko přestane blokovat vstup Ukrajiny do EU
před 9 hodinami
Londýnské metro stojí. Doprava kvůli stávce v metropoli kolabuje
před 10 hodinami
Politická nejistotu v Dánsku končí. Frederiksenová stane v čele nové čtyřkoaliční vlády
před 11 hodinami
Tři měsíce od uzavření Hormuzského průlivu: Drastické dopady na globální trhy se prohlubují
před 12 hodinami
Svět se musí připravit na návrat klimatického jevu El Niño, varuje WMO
před 13 hodinami
Trump sprostě řval na Netanjahua
před 13 hodinami
Izrael a Libanon souhlasily s omezením bojů, tvrdí Trump. Obě strany přitom dál válčí
před 14 hodinami
Rusko podniklo masivní útok na Kyjev. Nejméně deset mrtvých
před 16 hodinami
Počasí bude do pátku nestálé. Slunečné dny bude střídat déšť a bouřky
včera
Kallasová chce, aby EU dohlédla na dohodu mezi USA a Íránem
včera
Česko v neděli zasáhla dvě tornáda
Český hydrometeorologický ústav zveřejnil oficiální vyhodnocení uplynulého dne, během kterého se na území České republiky vyskytla dvě potvrzená slabší tornáda. Ke vzniku těchto jevů včera přispěla zejména vyšší vlhkost v přízemní vrstvě atmosféry a především výraznější střih větru v hladině do jednoho kilometru, což vyjadřuje rozdíl v proudění vzduchu mezi zemí a touto výškou. Svou roli při vývoji situace sehrála pravděpodobně také vzájemná interakce s okolními bouřkami.
Zdroj: Libor Novák