Mega turné Alexandrovců doprovodí Bára Basiková

Praha - Zpěvačka Bára Basiková vystoupí jako exkluzivní host na největším turné Alexandrovců v České a Slovenské republice. Veřejnosti se Basiková společně se souborem představí na 24 velkých koncertech, sdělil ve středu agentuře Mediafax marketingový a produktový manažer Jan Lepša.

"Diváci se kromě Báry Basikové mohou těšit na celý soubor, který opět do Česka přiveze nejlepší ruské pěvecké sólisty, vynikající hudebníky i špičkové tanečníky, kteří dohromady tvoří unikátní celek, kterému se nevyrovná žádný jiný soubor na světě," uvedl Lepša. Do Prahy s Alexandrovci přijede i sólista Vadim Ananev, známý také jako "Mistr Kalinka", který měl v květnu 2011 v Praze sólový koncert.

Koncertní repertoár Alexandrovců už dávno netvoří pouze ruské národní písně (Kaťuša, Kalinka), ale zasahuje do všech hudebních žánrů od klasiky, přes jazz, rock až po moderní hudbu. "Pro současné turné připravili Alexandrovci program, který spojuje největší osvědčenou klasiku a zcela nové písně v jejich repertoáru," upřesnil Lepša.

Aktuální turné bude posledním vystoupením souboru u nás do roku 2015. Soubor v některých vybraných městech vystoupí hned dvakrát.

Ruský armádní soubor Alexandrovci vznikl v roce 1928 v Moskvě pod názvem Soubor rudoarmějské písně a měl pouze 12 členů. V té době je vedl Alexandr Vasiljevič Alexandrov, který zemřel roku 1946, na jeho počest se soubor přejmenoval na Alexandrovce. Jejich vystoupení jsou podle organizátorů známá propracovanou choreografií, tanečními výstupy, zajímavými kostýmy a kvalitním zpěvem. Soubor, který se dělí na taneční skupinu, sólisty, zpěváky a orchestr, má za dobu své existence na repertoáru stovky písní různých žánrů. V současnosti čítá více než 120 účinkujících.

TERMÍNY TURNÉ:12. 5. 2012 - PRAHA, Tesla Arena 13. 5. 2012 - PARDUBICE, Zimní stadion 14. 5. 2012 - LIBEREC, Zimní stadion 15. 5. 2012 - JIHLAVA, Letní kino 16. 5. 2012 - KARLOVY VARY, Zimní stadion 18. 5. 2012 - TÁBOR, Zimní stadion 19. 5. 2012 - ČESKÉ BUDĚJOVICE, Zimní stadion 20. 5. 2012 - PLZEŇ, Lochotín 21. 5. 2012 - ÚSTÍ NAD LABEM, Zimní stadion 22. 5. 2012 - OLOMOUC, Zimní stadion 24. 5. 2012 - ZLÍN, Zimní stadion 25. 5. 2012 - FRÝDEK MÍSTEK, Zimní stadion 26. 5. 2012 - BRNO, hala Rondo 27. 5. 2012 - Zimný štadión ŽILINA 29. 5. 2012 - Mestská športová hala PREŠOV 30. 5. 2012 - Zimný štadión BREZNO 31. 5. 2012 - Zimný štadión SKALICA 1. 6. 2012 - Amfiteáter NITRA 2. 6. 2012 - Incheba expo aréna BRATISLAVA

Související

Basiková, Bára

Komentář: Česko podle Basikové aneb opravdu chce zničenou kulturu a tisíce mrtvých?

KOMENTÁŘ - Je zvykem, že k odborným tématům se často vyjadřují i lidé bez sebemenšího akademického vzdělání. Každý z nás se díky událostem posledních měsíců stal tak trochu epidemiologem, bez ohledu na to, že jde o problematiku, která vyžaduje hlubší poznání, než si řada lidí myslí. Nově se však k tématu začaly vyjadřovat i české celebrity, které tak ale dokazují, že o problematice ve skutečnosti zřejmě nic neví.
demonstrace proti Babišovi (Letná, 23. 6. 2019)

„StBáku, vrať se na Slovensko.“ Na Letné zněly protikomunistické vzkazy

Na pódiu nědělní demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi na Letné se vystřídalo několik osob, kteří se velmi kriticky vyjádřili nejen k osobě předsedy hnutí ANO, ale i prezidenta Miloše Zemana. Jejich příspěvky se nesly v duchu důrazného antikomunismu. Samotný Babiš některé z přednášejících osočil, že jsou napojeni na opozici.

Více souvisejících

Bára Basiková

Aktuálně se děje

před 52 minutami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Putin kandiduje, proto se Rusové snaží změnit vývoj války na Ukrajině

Rusové se navzdory zimnímu počasí snaží pokračovat v ofenzivních operacích na několika místech na Ukrajině. Podle amerického Institutu pro studium války (ISW) touží po převzetí a udržení iniciativy do ruských prezidentských voleb v březnu 2024, v nichž bude Vladimir Putin obhajovat mandát. 

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Adventní věnec

Adventní věnec. Kde se vzal symbol vánočního času?

Na adventním věnci již hoří svíce značící adventní neděle a odpočítávající čas do Štědrého dne. Zatímco dnes si předvánoční dobu bez adventního věnce nedokážeme představit, dříve ho lidé neznali. Věnec se svíčkami se stal symbolem adventu teprve v 19. století.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 5 hodinami

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

Třetí světová válka Ruska proti NATO nikdy nebyla reálnější. Zuřivý Medveděv opět vyhrožuje světu

Bývalý prezident Ruské federace a současný zástupce šéfa Rady bezpečnosti Dmitrij Medveděv opět upozornil na narůstající hrozbu konfliktu mezi Ruskem a NATO, varující před možností vypuknutí třetí světové války. Tato prohlášení učinil na platformě Telegram.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy