Karlovarský festival představil hvězdy letošního ročníku. Dorazí Mortensen či Brühl

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary ve středu představil čtyři hvězdy letošního 58. ročníku přehlídky. Herci Viggo Mortensen, Daniel Brühl a Clive Owen převezmou Cenu prezidenta festivalu, dorazí také režisér Steven Soderbergh. 

Mortensen, kterého proslavila zejména role Aragorna v epické sáze Petera Jacksona Pán prstenů, tedy v jednom z nejúspěšnějších projektů světové filmové historie, převezme cenu na slavnostním zahájení a zároveň uvede film Až na konec světa, který napsal a režíroval. Na kontě má také několik nominací na Oscara.

Nominaci na nejprestižnější filmovou cenu obdržel i Clive Owen, držitel Zlatého globu či ceny BAFTA. Britský herec obdrží ocenění na slavnostním zakončení akce, zároveň bude uveden oceňovaný snímek Na dotek, od jehož vzniku uběhlo právě 20 let.

Dalším významným hostem 58. ročníku festivalu bude herec, režisér, producent a několikanásobný držitel Evropské filmové ceny Daniel Brühl, který převezme Cenu prezidenta. V rámci programu filmové přehlídky poběží film Soused. 

Do Karlových Varů dorazí také Oscarem oceněný režisér a producent Steven Soderbergh, který mimo jiné uvede film Kafka z roku 1991. Natočil ho v Praze s Jeremy Ironsem v titulní roli. Jde o mysteriózní drama rafinovaně kombinující skutečný život hlavního hrdiny s fikcí, ovšem bez absolutní jistoty, zda jde o skutečné události či plod spisovatelovy představivosti. Třicet let po vzniku filmu se režisér rozhodl původní verzi přetvořit v zcela nový snímek. 

Organizátoři zároveň oznámili, že na koncertě v rámci slavnostního zahájení 58. MFF Karlovy Vary vystoupí 28. června před hotelem Thermal populární britská skupina Kosheen. Koncert bude pro veřejnost zdarma.

Související

Jiří Bartoška v Karlových Varech 2024.

Ve Varech končí filmový festival. Cenu získali Mádl, Trojan i Owen

Hlavní cenu na karlovarském filmovém festivalu dnes získal britský dokumentární film "Náhlý záblesk hlubších věcí" od režiséra Marka Cousinse. Režisér obdržel Křišťálový glóbus z rukou prezidenta festivalu Jiřího Bartošky za portrét významné postavy britského moderního umění, malířky Wilhelminy Barns-Grahamové.  

Více souvisejících

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (MFF KV) Viggo Mortensen Daniel Brühl (herec) Steven Soderbergh

Aktuálně se děje

před 18 minutami

před 51 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostala od Německa třetí systém Patriot

Ukrajina posílila svou protivzdušnou obranu proti útokům ruských sil dalším systémem Patriot, který poskytlo Německo. Ve svém pravidelném večerním proslovu to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Úmrtí v Luhačovicích: Bitka před barem skončila tragédií. Místní se nemají bát

Policie se od noci ze soboty na neděli zabývá okolnostmi tragické bitky před barem v Luhačovicích. Potyčku sedmi cizinců totiž nepřežil čtyřicetiletý muž. Strážci zákona po incidentu uklidňují místní, že se nemají čeho bát. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy