V Karlových Varech v sobotu vyvrcholil 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Cenu prezidenta festivalu v jeho závěru obdržely herečky Daniela Kolářová a Robin Wrightová. Hlavní soutěž pak ovládl bulharsko-německý film Blažiny lekce.
Ocenění pro populární českou herečku avizoval festival už počátkem května. "Daniela Kolářová patří k nejvýraznějším českým hereckým osobnostem posledních desetiletí," uvedli tehdy organizátoři filmové přehlídky v lázeňském městě.
Příjezd Wrightové byl oznámen až pár dní před zahájením akce. Americkou herečku proslavily především dvě role, konkrétně Jenny v oscarovém filmu Forrest Gump, kde zazářila po boku Toma Hankse, a také Claire Underwoodová v ceněném seriálu Dům z karet z prostředí americké politiky, kde hrála manželku postavy Kevina Spaceyho.
Křišťálový glóbus získalo sociální drama zaměřené na seniory Blažiny lekce. Velká cena hlavní soutěže se pojí s odměnou 25 tisíc dolarů, kterou si rovným dílem rozdělí producent a režisér, jímž je Stephan Komandarev. Zvláštní cenu poroty oceněnou 15 tisíci dolarů získal německo-íránský snímek Prázdné sítě.
57. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskutečnil od pátku 30. června do soboty 8. července. K hlavním hvězdám patřili také Russell Crowe, který obdržel Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii a se svou kapelou Indoor Garden Party vystoupil na zahajovacím koncertu, a další laureáti ceny prezidenta festivalu Ewan McGregor a Alicia Vikanderová.
Související
Slovenský filmař ovládl karlovarský festival. Skarsgård má Křišťálový glóbus
První Vary bez Bartošky. Začal 59. ročník filmového festivalu
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (MFF KV) , filmy , Robin Wrightová , Daniela Kolářová
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Mrazivé noční počasí představuje problém. Meteorologové varují
včera
Česká televize představila osmého účastníka letošní StarDance
včera
Po neúspěšné baráži o MS skončil u rumunských fotbalistů kouč Lucescu. Den poté dostal infarkt
včera
Pat a Mat z USA. Íránská diplomacie si střílí z amerických politiků
Aktualizováno včera
Žalobci navrhli vazbu pro dalšího obviněného v pardubickém případu
včera
Írán jako první reagoval na pákistánský návrh. Má vlastní požadavky
včera
Výhled počasí až do května. Teploty se budou přibližovat dvacítce
včera
Není to první pokus o mír. Požadavky Američanů a Íránců se dosud rozcházely
včera
Velikonoční tragédie před 80 lety. Vraždu spáchaly děti
včera
Zeman popřál Orbánovi úspěch, protože brání evropské hodnoty
včera
Trump není mužem svého slova. Ultimátum pro Írán se opakovaně prodlužuje
včera
Rajchl se nabídl, že pojede do Ruska vyjednávat o ropě a plynu
včera
Planý poplach v Praze. Důvodem bylo zavazadlo s nářadím
včera
Pákistán chce zprostředkovat mír v Íránu. Návrh dohody je na stole
včera
Otevírací doba obchodů dnes podléhá zákonu. V květnu se to zopakuje
včera
Jihokorejský prezident se omluvil KLDR za dronový incident z ledna
včera
Další dva podezřelí v pardubickém případu. Jednoho vypátrali v Bulharsku
včera
Írán varoval Trumpa i Netanjahu před útoky na civilní cíle
včera
Počasí se dnes zkazí. Po letní neděli přijde teplotní propad
5. dubna 2026 21:22
Jak se americké armádě podařilo zachránit ztraceného letce? Na povrch vyplouvají první detaily
Spojené státy úspěšně dokončily jednu z nejriskantnějších záchranných operací ve své historii. Podařilo se jim z hloubi íránského území evakuovat pohřešovaného člena posádky stíhacího letounu F-15, který byl sestřelen minulý pátek nad jižním Íránem. Prezident Donald Trump v neděli ráno potvrdil, že důstojník, kterého identifikoval jako plukovníka, je v bezpečí, ačkoliv v pozdějším vyjádření dodal, že utrpěl vážná zranění.
Zdroj: Libor Novák