Dánská královská rodina má dostat vyšší apanáž navzdory koronakrizi. Jde o miliony

Navzdory hospodářským problémům, které způsobila pandemie covidu-19, by měla dánská královna Margrethe II. dostat příští rok přidáno. Ze státního rozpočtu podle vládního návrhu získá o 1,7 milionu dánských korun (téměř šest milionů Kč) více než letos. Informovala o tom agentura DPA.

Členové dánské královské rodiny.
doporučujeme

Návrh rozpočtu na příští rok představil v parlamentu ministr financí Nicolai Wammen. Podle něj by měla roční apanáž osmdesátileté dánské královny vzrůst v příštím roce na 89,3 milionu dánských korun (315 milionů Kč). Zhruba 1,3 milionu dánských korun (4,6 milionu Kč) z celkové částky určené královně dostane její sestra Benedikte. Margrethe II. tak zbude "jen" 88 milionů.

Korunní princ Frederik by měl podle návrhu rozpočtu dostat 22 milionů dánských korun (77,7 milionu Kč) místo letošních 21,6 milionu. Zhruba 2,2 milionu z částky vyhrazené Frederikovi má připadnout jeho manželce, princezně Mary.

Zbytek královské rodiny ale podle dánské stanice TV2 dostane v příštím roce celkově asi o dva miliony dánských korun méně než letos. Souvisí to především s tím, že hraběnka Alexandra, bývalá manželka druhorozeného syna dánské královny Joachima, se své apanáže dobrovolně vzdala. Učinila tak poté, co její nejmladší syn Felix, kterého má s Joachimem, dosáhl letos v červenci věku 18 let.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pieta s Menzelem bude mít přísná pravidla. Lidé nemají nosit věnce

14.09.2020 14:57 Opatření proti koronaviru bude provázet také poslední rozloučení s režisérem Jiřím Menzelem, které…

Koronavirus změnil líčení žen. Zájem o rtěnky se prudce propadl

11.09.2020 08:42 Pandemie covidu-19 a s ní spojená povinnost nosit roušky ve Francii silně dopadla na výrobce…

Zemřel sběratel, který v USA spustil hon za pokladem. Bylo mu 90 let

09.09.2020 07:30 Americký sběratel a obchodník se starožitnostmi Forrest Fenn, který se proslavil tím, že spustil…

Dlouhodobé nošení roušek může způsobit potíže s očima. Expert radí, jak se…

07.09.2020 22:05 Aktualizováno Ochrany obličeje v podobě různých masek, respirátorů nebo nanoroušek patří k nejúčinnějším způsobům…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama