Existuje recept na úspěch v životě? Nikdy neusínejte na vavřínech

Úspěch, to je spokojený život a často je jeho podpůrným pilířem kariéra. Vaše kariérní dráha začíná už na škole a její vývoj je do značné míry ovlivněn tím, jak budete přistupovat k sebevzdělávání a dalšímu zdokonalování svých schopností. Kariéra je dnes pro mnoho lidí velmi důležitá součást spokojeného života a není se čemu divit. Čím lepší totiž máme pracovní pozici, tím můžeme dosáhnout lepšího společenského postavení a dostat od života přesně to, co od něj očekáváme. (PR článek)

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Kvalitní studium tvoří základy pro naši budoucnost

Hovořili jsme o studiu, a to je samozřejmě velmi důležité. Ne proto, abychom získali papír, ale proto, abychom naše znalosti mohli uplatnit v praxi. Pokud chceme mířit na lepší pracovní pozice, naprostou samozřejmostí je dnes pochopitelně vysoká škola. Mnoho lidí končí studium bakalářským nebo magisterské studijním programem. Dalším stupněm je však tzv. malý doktorát, se kterým se vám zase rozšíří vaše možnosti. Pro zakončení studia bude nutné napsat rigorózní práci, která bude vaší první seriózní vědeckou publikací. Spolu s ní absolvujete také rigorózní zkoušky. Pokud se vrátíme k rigorózní práci, tak je pro ni typické, že je to:

  • Práce většího rozsahu
  • Potvrzení vašich odborných znalostí na vědecké úrovni

Je důležité, abyste v rámci této práce ukázali svou odbornost. Mezi studenty je populární navazovat na úspěšně obhájené diplomové práce. Je to určitě dobrá strategie, protože z ní vyplývá, že témata svých prací si nevolíte jen tak náhodně, ale podle toho, co vás skutečně zajímá. A to třeba i s ohledem na budoucí kariéru.

Malá oslava ještě nikdy nikomu neuškodila

Zakončení jakýchkoliv studijních úspěchů na vysoké škole je samozřejmě korunováno formalitami, kde budete potřebovat nějaké to společenské oblečení. Určitě stojí za to koupit společenské šaty a ve svůj velký den opravdu zazářit. Ostatně studujete nejen pro získání znalostí, ale také proto, abyste ze svých úspěchů měli radost.

Možná budete chtít zazářit i na večírku, kde se určitě můžete blýsknout také luxusními šperky. Vhodné je zvolit briliantové přívěsky, které přitom nemusí být vůbec drahé, a tak je rovněž studentský rozpočet dokáže pokrýt. Udělat si radost na malé oslavě vás rozhodně povzbudí i k dalšímu studiu.

Zahraniční studium jazyků

Odpočívat byste totiž opravdu neměli příliš dlouho. Když hovoříme o dalším studiu, tak je zřejmé, že tím máme na mysli, že vysokou školou své vzdělávání rozhodně nekončíte. Vzdělávání je totiž celoživotní proces, který je důležitý k tomu, abyste se ve vysoce konkurenčním prostředí trhu práce neztratili. Abyste zkrátka nezapadli do průměru, který není dobře ohodnocen. K tomu vám v dnešní době může dopomoci:

  • Studium jazyků
  • Zkušenost ze zahraničí

Studium jazyků je naprosto zásadní pro dobře platově ohodnocené místo. Budete mít větší šanci, že získáte práci, kterou jednak budete mít rádi, ale zároveň dostanete odpovídající finanční odměnu. Zahraniční zkušenost je rovněž nedocenitelná. Můžete obojí kombinovat a zkusit třeba absolvovat jazykový pobyt na Maltě, který vás i v dospělém věku naučí mnoho nového. Nejen že se přiučíte jazyk v přirozeném prostředí, ale zároveň poznáte místní kulturu a naučíte se lépe komunikovat s lidmi.

Cílevědomost je předpokladem úspěšné kariéry i osobního života

S místními lidmi se přitom nemusíte potkávat pouze při studiu. Odnesete si z takového zahraničního pobytu spoustu zážitků z nového prostředí, kde si užijete spoustu zábavy s novými přáteli. Možná pro vás pak prvním kariérním krokem může být úspěšná marketingová agentura, kde své komunikační schopnosti a jazykové znalosti vysoce uplatníte. Je vždy pouze na vás, kterým směrem se vaše kariéra a život nadále bude ubírat. Vždy to ale mějte pevně v rukou, buďte strůjci svého osudu. Jedině to je totiž předpokladem úspěšného a spokojeného života.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vévodkyně Kate a vévodkyně Meghan: Proč stráví Vánoce přes půl světa od…

13.12.2019 10:20 Britská vévodkyně Meghan a její manžel princ Harry stráví Vánoce téměř na druhé straně světa.…

Experti do detailu rozebrali Vánoce. Zjistili, jak moc škodí zdraví

12.12.2019 13:38 Vánoce klepou na dveře a řada bytů, domů i obchodů se už oblékla do štědrovečerního hávu. Stromečky…

Vědci zjistili, co s vámi udělá, když budete dva týdny sedět. Výsledek…

11.12.2019 12:59 Pohyb je život a lenošení člověku neprospívá. Když člověk nevyvíjí žádnou aktivitu roste obsah tuku…

Střelec z Ostravy si před smrtí dopisoval se slavným zpěvákem

10.12.2019 17:48 Aktualizováno David Stypka patří mezi nejúspěšnější současné zpěváky mladé generace. O tom i cena Anděl, kterou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama