Vědci konečně rozsekli ožehavou otázku. Zjistili, kdy cvičit

Otázkou, zda jíst před nebo po cvičení se zabývají lidé dlouhá léta. Nová studie tvrdí, že když cvičíte ráno před snídaní, spálíte více tuku. Existují dvě skupiny lidí, které na to mají odlišný názor.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

První skupina tvrdí, že jídlo před cvičením zvyšuje hladinu cukru v krvi a dává tělu palivo pro zvýšení intenzity a délky tréninku. Také vás chrání před únavou nebo závratěmi. Druhá skupina je toho názoru, že pokud se před cvičením nenajíte, spálíte více tuku.

Britská studie, která trvala šest týdnů, podporuje stanovisko druhé skupiny. Třicet obézních mužů a mužů s nadváhou, kteří cvičili před snídaní, spálili dvakrát více tuku než muži, kteří snídali před cvičením. Je to proto, že cvičení bez energie nutí tělo obrátit se na uložené sacharidy, a když jsou pryč, obrací se na tukové buňky.

Skupina, která před cvičením nesnídala, zhubla více než ta druhá. Vědci tvrdí, že to mělo pozitivní účinky na její zdraví. Přeskočení jídla před cvičením způsobilo, že svaly lépe reagovaly na inzulín, který řídí vysoké hladiny cukru v krvi, čímž se snižuje riziko cukrovky a srdečních chorob.

"Skupina, která cvičila před snídaní, zvýšila svou schopnost reagovat na inzulín. Pozoruhodné je, že obě skupiny získaly podobné množství kondice. Jediným rozdílem bylo načasování příjmu potravy," řekl fyziolog Javier Gonzalez, docent na katedře zdraví na University of Bath.

Na základě vědeckých poznatků se zdá, že cvičení před jídlem může být dobré pro vaše celkové zdraví.

Pokud se rozhodnete pro cvičení na prázdný žaludek, mějte na paměti tyto tipy, aby se vaše svalová tkáň nerozpadla. Dopřejte si pitnou vodu a do 15 až 30 minut po cvičení snězte jídlo s kvalitním poměrem sacharidů a vysokým obsahem bílkovin. Dobrým výběrem je ovoce a nízkotučný řecký jogurt, směs ořechů nebo banán s arašídovým máslem, napsal server CNN.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nahradí Evropany muslimové? Přijímat migranty ano, ale... Vilém Čok to v…

09.12.2019 18:29 Aktualizováno Známý zpěvák Vilém Čok se netají obavami z migrantů. Podle jeho slov mu vadí například to, že jsou…

Novou Miss Universe je kráska z Jihoafrické republiky. Jak se vám líbí?

09.12.2019 07:53 Titul Miss Universe pro rok 2019 získala 26letá Zozibini Tunziová z Jihoafrické republiky. Porazila…

Konec s nakupováním oblečení: Budeme si ho v obchodech už jen půjčovat?

08.12.2019 19:32 Módní průmysl patří mezi největší znečišťovatele životního prostředí. Podle aliance United Nations…

Běhání ve znečistěném městě: Hazard se zdravím? Odpověď vás překvapí

06.12.2019 08:18 Sport je zdraví prospěšný, na tom se shodují všichni. Všichni také vědí, že znečištění vzduchu má…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama