Počasí dnes opět trápí řidiče. Tvoří se ledovka i náledí, teploty klesly až na -20

Druhý den po sobě počasí trápilo řidiče. Teploty zejména v noci a k ránu místy klesly hluboko pod nulu, na řadě silnic leží vrstva sněhu, a některé jsou kluzké. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

"Dnešní ráno je hodně studené, dejte pozor na náledí a zmrazky. Teploty klesly na -2 až -7 °C, nejchladněji bylo ve 4:00 na Broumovsku a Rýmařovsku až -15 °C (obr.). Mrazivé noci nás čekají minimálně do příští středy a na některých místech bude mrznout i přes den," uvedli na twitteru meteorologové.

Místy byly ale teploty ještě nižší. Podle dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) klesla teploty například v Orlických horách, konkrétně v Orlickém Záhoří u Rychnova nad Kněžnou, na -20 °C. Nejchladněji bylo dnes v noci na Broumovsku a Rýmařovsku.

Opatrní by měli být zejména řidiči. Nejhorší situace panuje v Libereckém kraji, kde na některých místech klesly teploty až k minus 12 stupňům a silnice mohou namrzat. Situace není lepší ani v Moravskoslezském kraji, kde leží na silnicích vrstva ujetého sněhu. A podobně jsou na tom silnice druhých a třetích tříd na severu Olomouckého kraje.

Sníh pokrývá i silnice v Pardubickém kraji a v Ústeckém kraji se na některých silnicích vytvořila ledovka. Ve Zlínském kraji se naopak může tvořit náledí, a řidiči by měli být opatrní i na jihočeských silnicích, kde se může tvořit jak ledovka, tak i náledí.

Doporučené články

Komplikovaná je situace na páteřní české dálnici D1, kde došlo k hromadné nehodě kamionů. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, havárii nepřežila jedna osoba. Další dva lidé utrpěli zranění. 

Dálnice ve směru na Prahu musela být v místě nehody na 90. kilometru zcela uzavřena. Policie rovnou avizovala, že není jasné, jak dlouho potrvá likvidace následků. Řidiče jedoucí do hlavního města vyzvala, aby včas zvolili jinou trasu. Upozornila však, že silnice nižších tříd na Vysočině jsou obtížně sjízdné.

Související

Více souvisejících

Počasí sníh

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy