Česko zasypal sníh. Počasí je místy nebezpečné

Od středních poloh v některých částech Čech a Moravy sněží nebo jsou sněhové přeháňky. V regionech se může tvořit námraza a náledí. Na komunikacích jsou zbytky sněhu po pluhování. Vyplývá to z informací krajských silničářů.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

V okolí Hlinska na Chrudimsku se tvoří námraza. V Železných horách je centimetr nového sněhu s posypem a může se tvořit náledí. V regionu Žamberka na Orlickoústecku jsou na komunikacích zbytky sněhu po pluhování. Na Rychnovsku jsou na silnicích zbytky sněhu posypané drtí.

Na východě Čech fouká slabý vítr nebo je bezvětří. Je oblačno až zataženo. Teploty se pohybují od minus dvou do dvou stupňů Celsia.

Silnice v Olomouckém kraji mohou být kvůli sněhu kluzké, řidiči musí být opatrní také na dálnici u Olomouce či Lipníku na Bečvou. Na silnicích jsou místy zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření, na úsecích udržovaných posypem je místy uježděná vrstva sněhu, vyplývá z aktuálních informací zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

V kraji bylo ráno zataženo, místy sněžilo nebo byly sněhové přeháňky, někde byly smíšené. Teploty se pohybovaly od minus čtyř do nula stupňů Celsia.

Na silnicích nižších tříd na Vysočině jsou po sobotním sněžení zbytky ujetého sněhu posypané drtí. Solené hlavní tahy jsou mokré. Silničáři v noci na dnešek jezdili se 70 sypači, řekl dispečer krajské správy a údržby silnic. Teploty se dnes ráno v tomto kraji pohybovaly od minus dvou po jeden stupeň Celsia. S občasným sněžením musejí motoristé podle meteorologů na Vysočině počítat i během dneška.

"Zatím nikde není hlášený žádný problém, ale je zima, je leden, je potřeba tomu přizpůsobit jízdu," upozornil dispečer.

V Jihočeském kraji jsou silnice sjízdné, některé se zvýšenou opatrností. Zbytky rozbředlého sněhu by měly být jen na Prachaticku, uvedli silničáři. I v tomto kraji dnes Český hydrometeorologický ústav předpokládá sněhové přeháňky na většině území. Odpolední teploty by v tomto kraji mohly vystoupit ke třem stupňům Celsia, pod nulou zůstanou na horách.

Na Vysočině dnes bude převážně zataženo, se sněhovými přeháňkami. V nejnižších polohách kraje může padat sníh s deštěm. Nejvyšší odpolední teploty budou mezi nulou a dvěma stupni Celsia.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí: Po vichřici Česko zasype sníh

22.02.2020 15:35 Aktualizováno Zatímco o víkendu se Česko bude potýkat s větrem o rychlosti vichřice, příští týden se vrátí…

Počasí: Meteorologové varují před vichřicí a lijáky, stupeň výstrahy zvýšen

22.02.2020 15:34 Aktualizováno Do Česka dorazí v neděli nejenom velmi silný vítr, ale i déšť, který může rozvodnit některé toky.…

Silný vítr opět zastavil lanovku na Sněžku. Nechoďte na hřebenové túry,…

22.02.2020 09:53 Silný vítr dnes zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku. Horská služba Krkonoše kvůli větru…

Předpověď na noc a neděli 23. února

22.02.2020 08:45 V čerstvém západním proudění bude přes střední Evropu přecházet další frontální systém, informuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama