Česko zasypal sníh. Počasí je místy nebezpečné

Od středních poloh v některých částech Čech a Moravy sněží nebo jsou sněhové přeháňky. V regionech se může tvořit námraza a náledí. Na komunikacích jsou zbytky sněhu po pluhování. Vyplývá to z informací krajských silničářů.

Zimní počasí, ilustrační foto

V okolí Hlinska na Chrudimsku se tvoří námraza. V Železných horách je centimetr nového sněhu s posypem a může se tvořit náledí. V regionu Žamberka na Orlickoústecku jsou na komunikacích zbytky sněhu po pluhování. Na Rychnovsku jsou na silnicích zbytky sněhu posypané drtí.

Na východě Čech fouká slabý vítr nebo je bezvětří. Je oblačno až zataženo. Teploty se pohybují od minus dvou do dvou stupňů Celsia.

Silnice v Olomouckém kraji mohou být kvůli sněhu kluzké, řidiči musí být opatrní také na dálnici u Olomouce či Lipníku na Bečvou. Na silnicích jsou místy zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření, na úsecích udržovaných posypem je místy uježděná vrstva sněhu, vyplývá z aktuálních informací zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

V kraji bylo ráno zataženo, místy sněžilo nebo byly sněhové přeháňky, někde byly smíšené. Teploty se pohybovaly od minus čtyř do nula stupňů Celsia.

Na silnicích nižších tříd na Vysočině jsou po sobotním sněžení zbytky ujetého sněhu posypané drtí. Solené hlavní tahy jsou mokré. Silničáři v noci na dnešek jezdili se 70 sypači, řekl dispečer krajské správy a údržby silnic. Teploty se dnes ráno v tomto kraji pohybovaly od minus dvou po jeden stupeň Celsia. S občasným sněžením musejí motoristé podle meteorologů na Vysočině počítat i během dneška.

"Zatím nikde není hlášený žádný problém, ale je zima, je leden, je potřeba tomu přizpůsobit jízdu," upozornil dispečer.

V Jihočeském kraji jsou silnice sjízdné, některé se zvýšenou opatrností. Zbytky rozbředlého sněhu by měly být jen na Prachaticku, uvedli silničáři. I v tomto kraji dnes Český hydrometeorologický ústav předpokládá sněhové přeháňky na většině území. Odpolední teploty by v tomto kraji mohly vystoupit ke třem stupňům Celsia, pod nulou zůstanou na horách.

Na Vysočině dnes bude převážně zataženo, se sněhovými přeháňkami. V nejnižších polohách kraje může padat sníh s deštěm. Nejvyšší odpolední teploty budou mezi nulou a dvěma stupni Celsia.

Předpověď počasí na víkend: Přijdou ještě větší vedra, než dosud

19.06.2021 07:00 Česko v posledních dnech zažívá letní teploty. Dnes a zítra by ale podle Českého…

Meteorologové varují před vysokými teplotami. Předpověď počasí slibuje až…

18.06.2021 22:02 Aktualizováno Třicetistupňové vedro zůstane v Česku minimálně do víkendu. V pátek bude na většině území přes 31…

V Česku druhým dnem panují tropy, rekordů ale mnoho nepadlo

18.06.2021 18:15 Teploty v Česku dnes druhým dnem stoupaly nad tropických 30 stupňů. Stejně jako ve čtvrtek bylo…

Počasí v Česku lámalo rekordy. Bylo přes 33 stupňů

17.06.2021 17:50 Teploty v Česku se dnes dostaly nad tropických 30 stupňů Celsia. Nejtepleji bylo v Plzni-Bolevci,…

Předpověď počasí s varováním: Česko dnes potrápí vysoké teploty

17.06.2021 07:00 Meteorologové na dnešní odpoledne vydali varování před vysokými teplotami. Ty zasáhnou většinu Čech…

Předpověď počasí do začátku prázdnin: Kdy nás čekají největší vedra?

16.06.2021 22:05 Aktualizováno Tento týden bude v Česku panovat tropické počasí, nejtepleji má být v sobotu, kdy teploměr může…

Tropické počasí vystřídá teplotní propad, ukazuje předpověď

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Už tento týden se Česko dočká prvních letošních tropů. Třicítky ale vydrží jen pár dní, pak se…

Předpověď počasí slibuje tento týden první tropy

14.06.2021 07:00 Tento týden dorazí do Česka tropické teploty. Během dne rtuť teploměru zejména v závěru týdne hravě…

Studené léto za dveřmi? Předpověď počasí na měsíc slibuje ochlazení

13.06.2021 22:04 Aktualizováno V příštích týdnech budou zřejmě teploty v Česku mírně klesat. Tento týden a na začátku příštího…

Předpověď počasí slibuje příští měsíc méně deště. Medard se letos nevyplní

13.06.2021 16:03 Aktualizováno Podle měsíčního výhledu počasí ČHMÚ budou objemy srážek v příštích týdnech průměrné až podprůměrné.…

Související:

Právě se děje