Riziko záplav polevilo. Hladiny řek na Šumavě klesly na normální stav

Hladiny řek Vydry a Otavy na Šumavě, které v neděli večer po vydatných deštích překročily druhý povodňový stupeň, už klesly na normální stav.

Přidejte svůj názor

Řeka, ilustrační fotografie
doporučujeme

Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Pro Sušicko ale stále platí až do pondělního večera povodňová bdělost.

Vydra na Modravě podle údajů hydrologů překročila druhý povodňový stupeň v neděli před 20:00, Otava po 21:00 v Rejštejně a po 23:00 v Sušici. Zpět na první povodňový stupeň se Vydra na Modravě dostala dnes deset minut po půlnoci, Otava v Rejštejně v 1:20 a v Sušici v 1:30. Časně ráno se pak obě řeky dostaly na normální stav. Nejnižšího prvního povodňového stupně dosáhla v neděli také Křemelná ve Stodůlkách.

Dnes bude podle meteorologů sice znovu intenzivně pršet, srážky budou ale v nejvyšších polohách postupně přecházet do sněžení. Hladiny řek by proto neměly stoupat tak výrazně jako během noci.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a pátek 28. února

27.02.2020 09:04 Tlaková níže a s ní spojený okludující frontální systém přejde přes naše území k východu a od…

Počasí: Česko zasáhne bouře Bianca. Většinu území zasype sníh

27.02.2020 08:23 Českou republiku zasáhne v noci ze čtvrtka na pátek bouře Bianca. Podle meteorologů půjde o první…

Počasí: Česko dnes zasáhne silný vítr. Nebude to tento týden naposledy

26.02.2020 23:19 Aktualizováno Českou republiku dnes opět zasáhne vítr, který může dosáhnout téměř rychlosti vichřice. Tento týden…

Horská služba varuje v Krkonoších před náledím, hrozí silný vítr

26.02.2020 09:24 Aktualizováno Horská služba Krkonoše varuje ve výškách nad 1000 metrů nad mořem před zledovatělým terénem. V…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama