Meteorologové mění předpověď počasí: Jen tak se neoteplí, má to ale kladnou stránku

Počasí se bude v následujících týdnech pohybovat v relativně stabilních hodnotách. Ukazují to dlouhodobé předpovědi s tím, že navzdory původnímu odhadu meteorologů se zatím extrémních výkyvů nedočkáme.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Počasí
doporučujeme

Podle dlouhodobé předpovědi serveru AccuWeather se oteplení jen tak nedočkáme. Teploty během dne místy klesnou i k 10 stupňům, a lépe nebude ani v dalších dnech.

Poslední dubnový týden se oteplí pouze mírně. Denní maxima budou dosahovat zhruba 16 stupňů a bude převážně jasno až polojasno. V podobném duchu se ponese i první týden v květnu.

Teploty na několik dní klesnou k 15 stupňům a objeví se přeháňky nebo déšť. V průběhu druhého květnového týdne se ale opět oteplí a teploty vyrostou až na 23 stupňů.

Zde se s drobnými výkyvy udrží po zbytek měsíce, jasné počasí ale bude střídat zvýšená oblačnost a místy se objeví i bouřky. Minimálně jaro se tak podle předpovědi zřejmě obejde bez extrémních výkyvů počasí.

Před těmi varovala na přelomu roku Světová meteorologická organizace (WMO) spadající pod OSN. Ta uvedla, že nadprůměrné teploty mohou v roce 2020 zapříčinit extrémní výkyvy počasí.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Meteorologové mění předpověď: Letní počasí si vezme pauzu

24.05.2020 22:04 Aktualizováno Původně se zdálo, že po víkendovém ochlazení se příští týden vrátí teploty kolem 25 stupňů. Nová…

Počasí příští týden: Ochladí se. Teploty spadnou až na 11 stupňů

24.05.2020 08:33 Teploty během dne spadnou příští týden až na 11 stupňů. Častěji se také budou objevovat přeháňky a…

Meteorologové zvyšují výstrahu: Velmi silné bouřky a vítr bičují Česko

23.05.2020 22:01 Aktualizováno Přes jižní Čechy postupuje pásmo bouřek provázené zejména přívalovým deštěm. Na stanici Temelín…

Předpověď na noc a sobotu 23. května

22.05.2020 11:48 Přes střední Evropu bude přecházet k východu frontální systém, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy