Po horkém pátku se ochladí. Příští týden tropické počasí nečekejme

Česko má před sebou nejteplejší den tohoto a možná i příštího týdne. Zatímco v pátek teploty překročí tropickou hranici 30 stupňů, o víkendu se ochladí a ani příští týden se nedají očekávat tropy.

Počasí
doporučujeme

Vyplývá to z předpovědi počasí, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav. Ta ukazuje, že nejvyšší denní teploty vyrostou v pátek na 27 až 31 °C, na jihovýchodě až na 33 °C. Pak se ale ochladí.

Víkend bude z tohoto pohledu relativně studený. Teploty spadnou na 17 až 21 °C v sobotu, v neděli jen o jeden stupeň výše. Lepší ale nebude situace ani příští týden.

V pondělí rtuť teploměru povyroste na 19 až 23 °C, mohou se ale podobně jako o víkendu objevit přeháňky. Oteplovat se bude jen pozvolna. 

Do konce pracovního týdne podle meteorologů teploty nejvyšší denní teploty vyrostou na 22 až 27 °C, tropům se tedy Česko pravděpodobně vyhne.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko zasáhly silné bouřky. Voda zaplavila i koleje

14.08.2020 20:01 Aktualizováno Silné bouřky, které odpoledne zasáhly část Česka, komplikovaly dopravu hlavně na železnici a…

Předpověď na noc a sobotu 15. srpna

14.08.2020 14:23 Nad střední Evropou se bude udržovat nevýrazné pole nižšího tlaku vzduchu, informuje portal.chmi.cz.

Silné bouřky přinesou do Česka ochlazení. Tropické počasí si vezme pauzu

14.08.2020 08:15 Počínaje dneškem se v Česku začne ochlazovat. Odpoledne Česko čekají místy silné bouřky, v dalších…

Mírné ochlazení vystřídají další tropy, ukazuje předpověď počasí

13.08.2020 22:08 Aktualizováno O víkendu čeká Česko mírné ochlazení, zkraje příštího týdne se ale opět vrátí tropy. Teploty budou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama