Po teplém září přijde ochlazení. Závěr podzimu přinese první mrazy

Zatímco v září nás ještě čeká relativně teplé počasí, od října se výrazněji ochladí. Objeví se ve větším množství přeháňky a déšť a teploty začnou postupně klesat. V listopadu bychom se pak mohli setkat i s prvními nočními mrazy.

Počasí
doporučujeme

Teploty na začátku září se budou pohybovat v nadprůměrných hodnotách. Během tohoto týdne vyrostou v maximech ojediněle až k 27 stupňům, od druhého týdne ale začnou postupně klesat.

I přesto by se v průběhu druhého a třetího zářijového týdne měly držet kolem 20 stupňů. Ukazuje to dlouhodobá podrobná předpověď serveru AccuWeather.com.

O něco málo klesnou ke konci září. Teploty by se poslední týden prvního školního měsíce měly držet kolem 17 až 19 stupňů, zároveň nás čeká deštivé počasí.

To přetrvá i do začátku října, kdy ho v polovině prvního týdne vystřídá polojasné až oblačné počasí a další ochlazení, které přinese teploty kolem 16 stupňům. Zde se podle meteorologů udrží následující dva týdny.

Ke konci října se začne ochlazovat citelněji. V průběhu posledního týdne měsíce by rtuť teploměru měla během dne ukazovat teploty pouze kolem 10 stupňů. Říjen navíc může být poměrně deštivý.

V listopadu nás čeká další ochlazení a mohou se objevit první ranní mrazíky, a to hned první týden, kdy teploty během dne sice zůstanou kolem 9 stupňů, v noci ale klesnou k nule.

V průběhu druhého listopadového týdne se mírně oteplí, od poloviny měsíce ale opět dojde k ochlazení a teploty by podle dlouhodobé předpovědi měly klesat zhruba k 6 stupňům.

V závěru měsíce se oteplí na zhruba 10 stupňů, s příchodem prosince al teploty klesnou k zhruba 4 stupňům nad nulou. Obecně ale platí, že předpovědi na takto dlouhý časový úsek je třeba pouze jako orientační.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí překonávalo rekordy. Bylo přes 30 stupňů

15.09.2020 17:53 Na 37 stanicích v Česku dnes zaznamenali tropický den, tedy alespoň 30 stupňů Celsia. Nejtepleji…

Srpnové průtoky v tocích byly nadprůměrné

14.09.2020 11:15 Srpnové průtoky v tocích, které monitoruje brněnská pobočka Českého hydrometeorologické ústavu …

Česko prožilo nejdeštivější léto za posledních deset let

13.09.2020 10:29 Letošní léto bylo nejdeštivější za posledních deset let. V průměru spadlo na území Česka 322…

Předpověď na noc a sobotu 12. září

11.09.2020 12:53 Od západu se začne do střední Evropy rozšiřovat další tlaková výše, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama