Počasí: Do Česka se vrací silní vítr, místy i sněhové jazyky

V polovině týdne se v Česku opět objeví silný vítr. Ten sice nedosáhne rychlosti víkendové vichřice, přesto může výše položené oblasti potrápit. Podle meteorologů také hrozí ve vyšších polohách sněhové jazyky.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Ve středu nás čeká proměnlivá, převážně velká oblačnost, místy přeháňky, na horách četnější, zpočátku nad 800 m, postupně nad 400 m i sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou na 5 až 1 °C, nejvyšší denní teploty vyrostou na 3 až 9 °C.

Během dne bude vát mírný, přes den čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 9 m/s, v Čechách ale dosáhne rychlosti až 15 m/s, na horách dokonce 20 m/s (70 km/h). Podle ČHMÚ se také budou místy tvořit sněhové jazyky.

I ve čtvrtek bude proměnlivá oblačnost, místy hrozí sněhové přeháňky, které budou na horách četnější. Nejnižší noční teploty spadnou na +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou pouze na 2 až 6 °C. Na horách se mohou tvořit sněhové jazyky.

V pátek bude nadále proměnlivá oblačnost, zejména na horách se místy objeví sněhové přeháňky, později v Čechách přibývání oblačnosti, na západě sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na +1 až -3 °C, nejvyšší denní teploty zůstanou na 2 až 6 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí: Česko se mrazů nezbaví. Přidá se i vichřice

06.04.2020 22:00 Aktualizováno Česko se ještě ani tento týden nočních mrazů nezbaví. Přesto teploty během dne porostou na…

Předpověď na noc a úterý 7. dubna

06.04.2020 09:10 Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá oblast vysokého tlaku vzduchu nad východní a střední Evropou,…

Počasí: Kdy Česko zasáhnou první jarní bouřky?

05.04.2020 19:22 Aktualizováno Příští týden se v Česku rapidně oteplí. Teploty se v maximech budou celý týden držet nad 20 stupni.…

Předpověď na noc a pondělí 6. dubna

05.04.2020 08:17 Kolem tlakové výše nad východní Evropou k nám bude proudit teplý vzduch od jihu, informuje portal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy