Počasí: O víkendu v noci až -8, příští týden se mírně oteplí

Ačkoliv dnes mohou teploměry ukázat až 13 stupňů,, po Štědrém dni se ochladí. O víkendu klesnou nejnižší noční teploty téměř k -10 stupňům, příští týden se ale lehce oteplí.

Počasí
doporučujeme

Ukazuje to předpověď počasí Českého hydrometeorologického ústavu. Podle ní bychom se dnes a zítra měli připravit na teploty šplhající až na 13, respektive 10 stupňů.

Pak se ale začne ochlazovat. Od pátku denní maxima vyrostou jen na 3 stupně, naopak v noci se začnou teploty propadat. V sobotu hrozí až -6 stupňů, v neděli pak dokonce -8.

Mírně se oteplí zkraje příštího týdne, kdy teploty v noci z -5 stupňů postupně vyrostou až na 3 stupně nad nulou. Během dne se sice můžeme zpočátku týdne dočkat denní teplot kolem nuly, v dalších dnech ale porostou až na 6 stupňů.

Dlouhodobá předpověď ukazuje, že velké teplotní výkyvy se pak do konce příštího týdne očekávat nedají. K výraznějšímu ochlazení dojde až v týdnu od 4. ledna, který by měl být nejchladnější.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výstraha meteorologů: Hrozí náledí a silné sněžení, ukazuje předpověď…

24.01.2021 06:00 Na východě České republiky bude v neděli ráno a dopoledne silně sněžit, místy může napadnout až…

Počasí se opět ochladí. V únoru se přižene další sněžení

23.01.2021 22:00 Aktualizováno V únoru se zřejmě ochladí a bude sněžit i v nižších polohách. Na konci ledna v příštím týdnu ale…

V Krkonoších je metr sněhu, platí druhý lavinový stupeň

20.01.2021 09:53 V nejvyšších českých horách Krkonoších napadlo za posledních 24 hodin 15 centimetrů sněhu a celková…

Velmi mrazivé ráno v Česku: Teploty místy spadly pod minus 20 stupňů

18.01.2021 10:56 Aktualizováno Česko v noci na dnešek prožilo mrazivou noc. Teploty byly na mnoha místech pod minus 20 stupni…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama