Předpověď počasí nepříjemně překvapí: V noci a ráno půjde o život

Zima si letos dává pořádně načas, s některými nepříjemnými nástrahami je však nutné počítat i teď. Předpověď na dnešní noc a zítřek prozradila, že si počasí přinejmenším pro některé z nás přichystalo nepříjemné překvapení. O život půjde nejen na silnicích.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Počasí nepříjemně překvapí: V noci a ráno půjde o život
doporučujeme

Zatímco dnes bude zataženo a teploty budou sahat až k 9 °C, dokonce i na horách v 1000 metrech bude kolem 5 °C, v noci na některých místech přituhne. Na Moravě klesnou teploty v noci pod bod mrazu až k -3 °C, a to znamená jediné.

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu varují především řidiče, že se v noci při mrznoucích srážkách bude na Moravě tvořit ledovka. Ojediněle se to může dít i přes den, ačkoliv by teploty měly vystoupit nad nulu. Za volantem se tedy vyplatí být obzvlášť obezřetný.

Nebezpečí navíc na Moravě nehrozí jen na silnicích. Povodí Moravy už důrazně varovalo lidi před vstupem na zamrzlé hladiny vodních nádrží, led je na nich tenký. Kupříkladu síla ledu na brněnské přehradě činí jen jeden centimetr. Bezpečná je tloušťka 12 centimetrů.

„V současnosti se tloušťky ledu na vodních nádržích pohybují v řádu jednotek centimetrů, proto nedoporučujeme vůbec na led vstupovat. Vstup na zamrzlé plochy vodních nádrží a rybníků za účelem zimních sportů je v každém případě pouze na vlastní nebezpečí,“ řekl ČTK mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a úterý 28. ledna

27.01.2020 08:56 Přes naše území přejde od západu studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Česko zasype sníh. Meteorologové varují před počasím

27.01.2020 08:16 V Česku tento týden napadne nový sníh. Navzdory tomu, že teploty porostou až na 11 °C, se objeví i…

Podrobná předpověď počasí na únor: Kdy se ochladí?

26.01.2020 21:50 Aktualizováno Příští měsíc by mělo v Česku panovat převážně teplé počasí. ke konci měsíce se ale dočkáme…

Sluníčko lákalo do hor, skiareály zaplnily desítky tisíce lyžařů

26.01.2020 19:44 Slunečné inverzní počasí přilákalo do hor lyžaře i pěší turisty. Velké lyžařské areály mají sněhu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama