Předpověď počasí nepříjemně překvapí: V noci a ráno půjde o život

Zima si letos dává pořádně načas, s některými nepříjemnými nástrahami je však nutné počítat i teď. Předpověď na dnešní noc a zítřek prozradila, že si počasí přinejmenším pro některé z nás přichystalo nepříjemné překvapení. O život půjde nejen na silnicích.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Počasí nepříjemně překvapí: V noci a ráno půjde o život
doporučujeme

Zatímco dnes bude zataženo a teploty budou sahat až k 9 °C, dokonce i na horách v 1000 metrech bude kolem 5 °C, v noci na některých místech přituhne. Na Moravě klesnou teploty v noci pod bod mrazu až k -3 °C, a to znamená jediné.

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu varují především řidiče, že se v noci při mrznoucích srážkách bude na Moravě tvořit ledovka. Ojediněle se to může dít i přes den, ačkoliv by teploty měly vystoupit nad nulu. Za volantem se tedy vyplatí být obzvlášť obezřetný.

Nebezpečí navíc na Moravě nehrozí jen na silnicích. Povodí Moravy už důrazně varovalo lidi před vstupem na zamrzlé hladiny vodních nádrží, led je na nich tenký. Kupříkladu síla ledu na brněnské přehradě činí jen jeden centimetr. Bezpečná je tloušťka 12 centimetrů.

„V současnosti se tloušťky ledu na vodních nádržích pohybují v řádu jednotek centimetrů, proto nedoporučujeme vůbec na led vstupovat. Vstup na zamrzlé plochy vodních nádrží a rybníků za účelem zimních sportů je v každém případě pouze na vlastní nebezpečí,“ řekl ČTK mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Situace se suchem je podobná jako loni, dle vědců se má zhoršovat

01.04.2020 17:40 Aktualizováno Čeští zemědělci nyní hledí s obavami do dalších dnů. Situace se suchem v půdě je totiž prakticky…

Ovocnáři: Mrazy zničily meruňky, škoda 50 až 80 milionů korun

01.04.2020 16:49 Silné mrazy, které Českou republiku zasáhly tento a minulý týden, zcela zničily letošní úrodu…

Mrazivé počasí trápí Česko. Nejchladněji bylo na Jizerce, skoro minus 23…

01.04.2020 09:17 Aktualizováno Dnešní ráno v Česku bylo mimořádně chladné. Nové teplotní minimum pro dnešní den zaznamenala kolem…

Předpověď na noc a čtvrtek 2. dubna

01.04.2020 08:54 Počasí u nás bude ovlivňovat oblast vyššího tlaku vzduchu, která bude postupně slábnout, informuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy