Předpověď počasí nepříjemně překvapí: V noci a ráno půjde o život

Zima si letos dává pořádně načas, s některými nepříjemnými nástrahami je však nutné počítat i teď. Předpověď na dnešní noc a zítřek prozradila, že si počasí přinejmenším pro některé z nás přichystalo nepříjemné překvapení. O život půjde nejen na silnicích.

Počasí nepříjemně překvapí: V noci a ráno půjde o život
doporučujeme

Zatímco dnes bude zataženo a teploty budou sahat až k 9 °C, dokonce i na horách v 1000 metrech bude kolem 5 °C, v noci na některých místech přituhne. Na Moravě klesnou teploty v noci pod bod mrazu až k -3 °C, a to znamená jediné.

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu varují především řidiče, že se v noci při mrznoucích srážkách bude na Moravě tvořit ledovka. Ojediněle se to může dít i přes den, ačkoliv by teploty měly vystoupit nad nulu. Za volantem se tedy vyplatí být obzvlášť obezřetný.

Nebezpečí navíc na Moravě nehrozí jen na silnicích. Povodí Moravy už důrazně varovalo lidi před vstupem na zamrzlé hladiny vodních nádrží, led je na nich tenký. Kupříkladu síla ledu na brněnské přehradě činí jen jeden centimetr. Bezpečná je tloušťka 12 centimetrů.

„V současnosti se tloušťky ledu na vodních nádržích pohybují v řádu jednotek centimetrů, proto nedoporučujeme vůbec na led vstupovat. Vstup na zamrzlé plochy vodních nádrží a rybníků za účelem zimních sportů je v každém případě pouze na vlastní nebezpečí,“ řekl ČTK mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí slibuje tento týden první tropy

14.06.2021 07:00 Tento týden dorazí do Česka tropické teploty. Během dne rtuť teploměru zejména v závěru týdne hravě…

Studené léto za dveřmi? Předpověď počasí na měsíc slibuje ochlazení

13.06.2021 22:04 Aktualizováno V příštích týdnech budou zřejmě teploty v Česku mírně klesat. Tento týden a na začátku příštího…

Předpověď počasí slibuje příští měsíc méně deště. Medard se letos nevyplní

13.06.2021 16:03 Aktualizováno Podle měsíčního výhledu počasí ČHMÚ budou objemy srážek v příštích týdnech průměrné až podprůměrné.…

Počasí se uklidní. Meteorologové zmírnili dnešní výstrahu

06.06.2021 10:38 Meteorologové zmírnili výstrahu před bouřkami na dnešek. Silné bouřky čekají už jen v Plzeňském a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama