Příští týden se ochladí. Tropy řeknou Česku sbohem

Přelom měsíce se ponese v duchu ochlazení. Tropické teploty spadnou a slunce vystřídá spíše oblačné až zatažené počasí s deštěm a přeháňkami.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Počasí
doporučujeme

Zatímco uplynulý týden se nesl na vlně proměnlivého počasí, které zakončily bouřky, tento týden si užíváme tropů. Ty ale za pár dní skončí, vyplývá to ze zveřejněné dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Na začátku nového školního roku se podle meteorologů ochladí. První dva zářijové týdny se budou teploty pohybovat kolem 22 stupňů Celsia. Ještě o dva stupně nižší by měly být teploty v týdnu od 16. do 22. září.

Povinnou výbavu školáků tak pravděpodobně doplní pláštěnka nebo deštník. Deštivé počasí se v Česku udrží několik dní, druhý zářijový týden by se ale mělo opět objevit slunce.

Podle předpovědí by i v dalších školních dnech měly teploty vystoupat na nejvýše 20 stupňů a navíc by se měly objevit přeháňky a déšť.

Ani to ale nevydrží. Dlouhodobé předpovědi zahraničních meteorologů ukazují, že od poloviny září začnou teploty opět klesat a navíc se přiženou podzimní deště.

Z hlediska srážek nebudou následující čtyři týdny vybočovat z množství obvyklého v této části roku. Průměrný úhrn srážek v Česku je v tomto období 56 milimetrů.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zimní počasí v Česku? Víme, kdy se v Česku objeví první sníh

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Nejvyšší denní teploty sice ještě dosahují 25 stupňů, postupně se ale do Česka vkrádá podzim. Podle…

Letní počasí končí. Meteorologové řekli, kdy přijde do Česka podzim

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Česko zažívá dozvuky léta, ty ale už v průběhu příštího týdne skončí. Dorazí podzimní sychravé…

Meteorologové mění předpověď počasí na víkend. Bude jiná než se čekalo

14.09.2019 22:19 Aktualizováno Česko se o víkendu dočká jiného počasí, než se původně předpokládalo. Podle meteorologů se totiž…

Tragické počasí o víkendu: Budou tři stupně

13.09.2019 23:43 Aktualizováno Zatímco teploty během dne se nadále drží nad 20 stupni, noční teploty budou nadále klesat. O…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama