Předpověď počasí na měsíc: Do Česka míří mrazíky, pak se mírně oteplí

Nejvyšší denní teploty v tomto týdnu budou kolem deseti stupňů Celsia. Zejména zahrádkáři už musí v noci počítat s přízemními mrazíky. V dalších dvou týdnech se mírně oteplí. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Počasí
doporučujeme

"Předpokládáme, že období od 12. října do 8. listopadu 2020 bude teplotně průměrné," uvedli meteorologové. Od hodnot běžných pro tuto část roku by se příští čtyři týdny neměly lišit ani množstvím deště. Srážkové úhrny se budou pohybovat většinou mezi pěti a deseti milimetry vody na metr čtvereční za týden.

Týdenní průměr denních maxim bude v příštím týdnu kolem deseti stupňů Celsia, v úterý jen mezi šesti a deseti stupni. "Minimální noční teploty se budou pohybovat po většinu týdne kolem tří stupňů Celsia s četnými přízemními mrazíky," přepokládají meteorologové. Ke konci týdne by se noční minima mohla dostat na šest stupňů.

Navazující dva týdny by měly být mírně teplejší. V noci budou teploty klesat nejčastěji ke čtyřem stupňům, přes den bude kolem 11 stupňů. Počátkem listopadu by se mělo opět mírně ochladit.

Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 12. října do 8. listopadu je 6,3 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1974, kdy průměr činil 3,3 stupně. Zatím nejvyšší průměr 9,6 stupně Celsia meteorologové zaznamenali na podzim před dvěma lety.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí: Česko čeká teplý týden. V noci ale teploty výrazně klesnou

26.10.2020 10:01 Aktualizováno Příští týden bude v Česku ještě relativně teplo. V noci sice klesnou teploty až na 1 stupeň, během…

Předpověď na noc a úterý 27. října

26.10.2020 09:37 Zvlněná studená fronta bude postupovat přes naše území k východu. Za ní se k nám přechodně rozšíří…

Změna v předpovědi počasí: Bude chladněji, než se očekávalo

23.10.2020 22:00 Aktualizováno Víkendová předpověď počasí původně slibovala teploty dosahující až 20 stupňů. Nově ale…

Předpověď na noc a sobotu 24. října

23.10.2020 12:28 Zvlněná studená fronta bude postupovat přes naše území dále k východu. Za ní se k nám začne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama