Tropy v Česku: Kdy se letos dočkáme letního počasí?

Česko by se mohlo dočkat tropického počasí už letos v červnu. Vyplývá to z předpovědi meteorologického serveru AccuWeather na následující dva měsíce.

Západ slunce nad Brnem
doporučujeme

Květen bude zpočátku chladnější a deštivé počasí srazí teploty až k 15 stupňům, od příštího týdne se ale oteplí a teploty porostou až l 23 stupňům, kde se udrží zhruba do poloviny měsíce.

Od půlky května se opět ochladí. Teploty spadnou na 16 stupňů a přiženou se opět přeháňky, v tomto měsíci pravděpodobně poslední. Od třetího květnového týdne teploty opět porostou.

V maximech by měly dosáhnout až 24 stupňů, do konce měsíce by se ale už výrazněji ochladit nemělo. Teploty by se měly pohybovat nadále kolem 20 stupňů a pouze ke konci měsíce hrozí bouřky.

Na přelomu května a června teploty vystoupají až na 25 stupňů, kde se udrží i v průběhu prvního červnového týdne. Ke konci druhého týdne v měsíci pak hrozí opět bouřky.

Od třetího týdne se začnou blížit tropické teploty. Teploměry budou ukazovat až 27 stupňů, a to s menšími výjimkami až do konce měsíce. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sucho mizí i z hlubších úrovní, problém zůstává na severozápadě Čech

07.07.2020 16:53 Severozápadní Čechy zůstávají jediným místem v České republice, které v hlubších vrstvách půdy trpí…

Předpověď na noc a středu 8. července

07.07.2020 12:22 Přes střední Evropu bude zvolna postupovat k jihu studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Teplé počasí si vezme pauzu. Brzy se ale vrátí

06.07.2020 22:12 Aktualizováno Příští týden si Česko od veder odpočne. Teploty místy během dne klesnou i pod 20 stupňů. Na konci…

Tropické počasí v červenci bude jen výjimečně

05.07.2020 08:10 Ve zbytku července by teploty v Česku měly stoupat většinou k 25 stupňům Celsia, krátkodobě se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy