Vítr v Česku dosáhl síly orkánu, na Sněžce měl rychlost 187 km/h

Vítr dnes v Česku opět dosáhl síly orkánu, na Sněžce v Krkonoších měl rychlost přes 187 kilometrů za hodinu. Podobnou rychlost měl minulé pondělí při ničivé bouři Sabine, která za sebou podle pojišťoven nechala škody asi za miliardu korun. Dnes zároveň na několika místech v republice vystoupaly řeky na povodňovou úroveň a také padaly teplotní rekordy, místy bylo až kolem 16 stupňů Celsia. ČTK to řekli pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Krkonoše - Sněžka - dřevěná stavba
doporučujeme

Zmiňovaný vítr o rychlosti zhruba 187 kilometrů za hodinu zaznamenali meteorologové na Sněžce v 19:00. Silný byl večer vítr i na dalších vrcholech hor v Česku, třeba na Klínovci v Krušných horách měl dnes vítr v nárazech rychlost skoro 120 kilometrů za hodinu.

Dnešní rychlost větru na Sněžce se přiblížila údajům z minulého týdne při bouři Sabine, kdy tam meteorologové zaznamenali vítr o rychlosti až 198 kilometrů za hodinu. Silný vítr byl v Česku i tento týden v pátek, kdy měl na Sněžce v nárazech rychlost až 135 kilometrů za hodinu.

Vítr už dnes způsobil problémy. Navíc také stoupají hladiny řek. Na severu a severovýchodě Čech se před 20:00 hladiny toků na šesti místech dostaly na nejnižší povodňový stupeň, první ze tří. Na Trutnovsku dokonce hladina Labe vystoupala na druhý stupeň, tedy povodňovou pohotovost.

Zároveň bylo dnes na několika místech v Česku rekordně teplo. Teplotní rekordy byly podle ČHMÚ překonány na devíti ze zhruba 150 meteorologických stanic, které zaznamenávají údaje alespoň 30 let. Nejtepleji bylo na jihu Moravy, kde se rtuť v Dyjákovicích na Znojemsku dostala až na 16,3 stupně.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a úterý 7. dubna

06.04.2020 09:10 Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá oblast vysokého tlaku vzduchu nad východní a střední Evropou,…

Počasí: Česko se mrazů nezbaví. Přidá se i vichřice

06.04.2020 07:45 Česko se ještě ani tento týden nočních mrazů nezbaví. Přesto teploty během dne porostou na…

Počasí: Kdy Česko zasáhnou první jarní bouřky?

05.04.2020 19:22 Aktualizováno Příští týden se v Česku rapidně oteplí. Teploty se v maximech budou celý týden držet nad 20 stupni.…

Předpověď na noc a pondělí 6. dubna

05.04.2020 08:17 Kolem tlakové výše nad východní Evropou k nám bude proudit teplý vzduch od jihu, informuje portal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy