Hurikán Eta pustoší Střední Ameriku, v Guatemale zahynulo nejméně 50 lidí

Nejméně 50 lidí ve Guatemale přišlo o život v důsledku lijáků, záplav a sesuvů půdy, způsobených tropickou bouří Eta, uvedl guatemalský prezident Alejandro Giammattei podle agentury Reuters.

Ilustrační foto

Až dosud se uvádělo, že Eta si ve Střední Americe vyžádala pět životů. Nicméně místní úřady podle Reuters odhadovaly, že desítky lidí jsou zřejmě pohřbeny pod troskami svých domovů, postižených sesuvy půdy v centrální části Guatemaly.

Oslabená tropická bouře Eta, která v úterý udeřila jako hurikán čtvrté kategorie na pobřeží Nikaraguy, se za doprovodu vydatných lijáků pomalu sune nad Hondurasem. O víkendu má zasáhnout Kubu, na začátku příštího týdne jih Spojených států.

Jde o jednu z nejsilnějších bouří, jaké Střední Amerika v posledních letech zaznamenala. Podle předpovědí Eta nad Karibským mořem opět zesílí a stočí se zpět k severovýchodu, kde zasáhne Kubu a jižní cíp Floridy, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány (NHC).

Eta je 28. pojmenovanou bouří letošní hurikánové sezony v Atlantickém oceánu, která zde trvá obvykle od června do listopadu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje