Sydney zasáhly nejvydatnější srážky za 30 let. Tisíce lidí musely opustit domovy

Australské město Sydney zasáhly nejvydatnější srážky za posledních 30 let. Intenzivní déšť způsobil záplavy a chaos v dopravě, tisíce lidí musely opustit své domovy, informovala dnes britská BBC. Státní meteorologická agentura uvedla, že za poslední čtyři dny napadlo 391,6 milimetrů srážek. V této souvislosti agentura varovala zejména před rizikem přívalových povodní.

Zaplavená auta
doporučujeme

Bez elektrického proudu zůstalo asi 100.000 domácností. Déšť ale alespoň uhasil dva z největších lesních požárů, které sužovaly Nový Jižní Wales v uplynulých měsících.

zdroj: YouTube

Australský Meteorologický úřad (BoM) nicméně varoval, že oblasti zasažené plameny mohou být mnohem náchylnější k záplavám a že rychle se pohybující voda může přinést množství sutin. V Novém Jižním Walesu stále evidují 31 požárů, nicméně žádný není považován za bezprostředně nebezpečný.

Varování kvůli bouřlivému počasí platí pro celé pobřeží Nového Jižního Walesu, který je nejlidnatějším australským státem. "Zasáhlo to každého, je těžké říci, kde je to nejhorší," uvedl k současné situaci Matt Kirby, mluvčí záchranné služby. Zranění utrpělo několik lidí, včetně čtyř osob, které seděly v autě, na které v neděli odpoledne v centru Sydney spadl strom. Přerušena je železniční i trajektová doprava v oblasti, uzavřeny byly rovněž desítky škol.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouře Beta udeřila. Stav přírodní katastrofy platí pro 29 oblastí v Texasu

22.09.2020 08:43 Do amerického Texasu dorazila tropická bouře Beta. Očekává se, že přinese hlavně vydatný déšť. Beta…

Meteorologům došla jména pro cyklóny. Začínají znovu

18.09.2020 20:14 Teprve podruhé od poloviny 50. let došla meteorologům předem připravená jména pro cyklóny nad…

Bouře Sally zesílila na hurikán druhé kategorie, už bičuje jih USA

16.09.2020 14:08 Aktualizováno Oblasti na jihu Spojených států už začaly pociťovat dopady bouře Sally, která se na americké…

K Bermudám se blíží hurikán Paulette

13.09.2020 16:54 Aktualizováno Tropická bouře Paulette nad Atlantikem zesílila na hurikán a pohybuje se směrem k souostroví…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama