Tropická bouře hatí Vánoce na Filipínách, tisíce lidí evakuovány

Tisíce obyvatel Filipín musí kvůli blížící se tropické bouři změnit vánoční plány a opustit své domovy. Úřady v centrální části země vyzvaly k evakuaci pobřežních oblastí, velké množství lidí rovněž uvázlo v přístavech, trajekty totiž kvůli větru a dešti přerušily provoz, napsala agentura AFP.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle místních meteorologů by tropická bouře Phanfone měla udeřit v oblasti ostrova Samar dnes kolem 17:00 místního času (10:00 SEČ).

I když je Phanfone mnohem slabší, očekává se, že se bude pohybovat po stejné trase jako v roce 2013 supertajfun Haiyan. Nejničivější bouře v historii země si tehdy vyžádala přes 7300 mrtvých či pohřešovaných. Filipíny každoročně zasáhne asi 20 tajfunů či bouří, které připraví o život stovky lidí.

"Některé rodiny se odmítají evakuovat, protože chtějí strávit Vánoce doma. Místní představitelé je ale přinutí odejít, jestliže se nebudou řídit naším varováním," řekl agentuře AFP Reyden Cabrigas z filipínského úřadu civilní obrany, který se nyní nachází ve městě Tacloban na ostrově Leyte.

Evakuace na sousedním ostrově Samar podle něj probíhají podle plánu, zatím ale nemá žádná konkrétní čísla, kolik osob již muselo opustit své domovy. "Chceme, aby nedošlo k žádným obětem," dodal Cabrigas.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Počasí si krutě zahrává s Austrálií. Děsivá písečná bouře, pak…

20.01.2020 13:20 Jihovýchod Austrálie, který několik měsíců trápí lesní požáry, zasáhly silné bouřky s krupobitím a…

Kanadu zasáhla prudká sněhová bouře. Silnice neprůjezdné, vyhlášen stav…

19.01.2020 21:58 Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady dnes vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří…

Počasí může být letos extrémní. Experti varují před šíleným vedrem

18.01.2020 22:09 Aktualizováno Uplynulé desetiletí bylo z hlediska počasí nejteplejší v historii měření. Oznámila to Světová…

Záplavy, mrazy, chumelenice. Afghánistán bojuje s počasím, 39 mrtvých

14.01.2020 12:14 Nejméně 39 mrtvých a přes 60 zraněných si za poslední dva týdny vyžádaly silné sněhové a dešťové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama