Přejmenování jako součást boje proti koronaviru. Poprvé bude nést Camp Nou jiné jméno

Poprvé v historii se stane, že fotbalový chrám katalánského velkoklubu FC Barcelona Camp Nou se přejmenuje po sponorovi a to za účelem pomoci v boji proti koronaviru. Jak uvedl v úterý samotný klub, rozhodl se na rok prodat práva pojmenování svého stadionu celou částku z něj plynoucí holdá věnovat na boj s koronavirem. "Poprvé bude mít někdo možnost mít po sobě pojmenován Camp Nou a peníze půjdou na pomoc všem, ne jen Barceloně," cituje agentura AP slova Jordiho Coronera, klubového viceprezidenta.

Přidejte svůj názor

Nou Camp, domácí hřiště klubu FC Barcelona. Byl dokončen v roce 1957 a nynější kapacita 98 600 diváků ho činí největším fotbalovým stadionem Evropy.
doporučujeme

S tímto krokem se sice do budoucna počítalo, nyní ale chce klub pomoct a tak se k tomuto kroku odhodlává nyní. Původně totiž chtělo vedení klubu prodat marketingová práva na Camp Nou až v sezóně 2023/24. Peníze z této smlouvy, jež je uzavřena na 25 let a díky které mělo klubu přitéct až 300 milionů eur (cca. 8,2 miliardy korun), měly jít především na zmodernizování stadionu a tréninkových center, které má klub k dispozici. Nyní tak díky této prodeji marketingových práv půjde částka na daleko prospěnější věc.

Sám viceprezident klubu Cordonero byl nemocí COVID-19 nakažen a následně se z ní dokázal zotavit. Říká, že prodejem markentingových práv na rok se vlastně nic nemění, akorát půjdou peníze z toho právě na dobrou věc. "Camp Nou volá SOS. Budeme naslouchat všem nabídkám, protože chceme přispět co nejvyšší částkou. Budoucí partner ale musí sdílet stejné hodnoty jako my," řekl.

Inspirací k tomuto kroku mu byly klubové aktivity z roku 2006, kdy poprvé fotbalisté Barcelony nastupovaly do zápasů v dresech s logem a to s logem UNICEF. Do té doby nebyl na dresech Barcelony spatřen žádný sponzor, na rozdíl od současnosti, neboť od roku 2011 právě logo UNICEF na dresech zmizelo na úkor klasických sponzorů.

Fotbalový stánek Camp Nou patří mezi nejlegendárnější. V barceloně stojí už od roku 1957 a může se pyšnit kapacitou pro 99 000 osob, což z něj dělá největší stadion na starém kontinentu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Schváleno. Saúdskoarabský korunní princ může vstoupit do Premier League

22.05.2020 18:44 Možnost prodeje anglického klubu Newcastlu United investiční skupině PIF, která je v držení…

Restart ligy v ohrožení? Po Mladé Boleslavi je pozitivně testovaný na…

19.05.2020 19:08 V sobotu 23. května má začít dohrávkou Teplice vs. Liberec dlouho očekávaný restart české Fortuna…

Přijde Sparta o svého kanonýra? O Tetteha mají zájem v Turecku a nejen o…

18.05.2020 21:37 Jen krátce před restartem ligy řeší pražskká Spata hned několik nově zraněných hráčů včetně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy